נבחרת ישראל
צילום: אי-פי

לפרוטוקול בלבד: נבחרת ישראל הפסידה 4:2 לאוסטריה

את השערים לנבחרת כבשו ניר ביטון ודור פרץ. ישראל איבדה סיכוי להעפיל לגביע העולם לאחר שסקוטלנד ניצחה את מולדובה. לנבחרת ישראל סיכוי לסיים את שלב הבתים מעל האוסטרים במקום השלישי
ליאן וילדאו
12 בנובמבר 2021
21:33
עודכן ב 23:39

נבחרת ישראל בכדורגל הפסידה הערב (שישי) לנבחרת אוסטריה במשחק במסגרת מוקדמות המונדיאל שייערך בקטר בשנה הבאה. הנבחרת איבדה סיכוי להעפיל לטורניר לאחר שסקוטלנד ניצחה הערב את מולדובה 0-2. ישראל לא הייתה תלויה בעצמה לאחר ההפסד בדקה ה-93 לסקוטים לפני כחודשיים.

במשחק עצמו, ניר ביטון העלה את ישראל ליתרון בבעיטה חופשית בדקה ה-32, אך כמה דקות לתוך המחצית השנייה מרקו ארנאוטוביץ' איזן בפנדל. לאחר מכן ישראל הספיקה לעלות ליתרון נוסף מרגליו של דור פרץ, אך האוסטרים הפכו את התוצאה והמשחק הסתיים בניצחון 4:2 של האוסטרים.

הערב התראיין כוכב הנבחרת ערן זהבי לגאולה אבן סער בתוכנית "השבוע עם גאולה" בכאן 11. "הנבחרת מאוד עוזרת לי להציג את היכולת שאני מציג, הציפייה מאיתנו לא הייתה להיות מקום שני, אלא להפתיע. לא הצלחנו, נפלנו ברגע האמת, אבל הנבחרת בתהליך טוב, זה יקח זמן. ישראל לא משקיעה אפילו אחוז ממה שהנבחרות שהפתיעו משקיעות", אמר זהבי.

הכוכב נשאל על שריקות הבוז לחלוץ מונאס דאבור ואמר: "מונאס יודע שטעה עם הפוסט והתנצל, השחקנים קיבלו את זה. אני לא יכול להגיד לקהל מה לעשות, אבל זה צריך להישאר בגבולות האלה. זה מפריע לנבחרת ומבייש את המדינה שלנו".

בסוף הריאיון נשאל זהבי על זהות המאמן הבא, לאחר שהמאמן הנוכחי ווילי רוטנשטיינר לא צפוי להמשיך. באמצע התשובה רוטנשטיינר הפתיע את זהבי והגיש לו כוס מים. אז אמר זהבי - "הוא חייב להמשיך".