מליאה עבאס ולפיד

האם יהיה מורד תורן חדש? הרשימה המשותפת תנסה להביך את רע"ם בשנית

על רקע הסערה על הצבעתו של ח"כ גנאים עם האופוזיציה על הקמת בית החולים בסכנין - הרשימה המשותפת תביא למליאה עוד חוקים הנוגעים לחברה הערבית
סולימאן מסוודה
13 בנובמבר 2021
04:40
עודכן ב 10:45

בעקבות הצלחת האופוזיציה להעביר את חוק הקמת בית החולים בסכנין - הרשימה המשותפת צפויה להביא למליאה עוד חוקים שנוגעים בחברה הערבית כדי להביך את חברי רע״ם. בשלב הראשוני מדובר בשני חוקים - חוק הפחתת אגרה בנסיעה על כביש 6, שאמור לעלות להצבעה ביום רביעי, וחוק המוחק את הקנסות על עבירות בנייה שהתרחשו לפני חקיקת חוק קמיניץ.

בתוך כך, חברי רע״ם מגבים את חבר הכנסת מאזן גנאים, ששבר את המשמעת הקואליציונית כשהצביע בעד הקמת בית החולים - על אף הביקורת בקואליציה. יו״ר המפלגה מנסור עבאס ויו״ר הסיעה ווליד טאהא הסבירו כי הם לא יתנו לקואליציה להטיל עליו סנקציות, וכי מבחינתם האירוע נמצא מאחוריהם.

יו״ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, אמר לאחר אישור הצעת החוק: ״גאה שהצעת החוק שלי להקמת בית חולים בסכנין עברה בטרומית. מתוך 33 בתי חולים רשמיים במדינה אין אחד בעיר ערבית, היום אנחנו מתחילים לתקן את העוול הזה".

זמן קצר לאחר מכן, הפסידה הקואליציה שוב כשהפעם עברה הצעת חוק של יעקב אשר מיהדות התורה שביקשה להרחיב את הגדרת הגזענות - ולהגדיר גם הסתה כלפי חרדים כגזענות. ההצעה עברה ברוב של 33 מול 32.