נסראללה

דיווח: סוכן מודיעין לשעבר היה יעד לחיסול של חיזבאללה בקולומביה - והוברח בחשאי לת"א

שר ההגנה הקולומביאני חשף: "שני פעילי חיזבאללה שתכננו פשע - גורשו מהמדינה" • סוכנים זרים ובהם סוכני מוסד הם שהתריעו בפני הרשויות המקומיות שהאיש הוא יעד לחיסול • לפי הדיווח, הוא אינו היחיד שהיה תחת מעקב של ארגון הטרור
יואב זהבי
15 בנובמבר 2021
01:44

סוכן מודיעין לשעבר היה יעד לחיסול של חיזבאללה בקולומביה, והוברח בחשאי לתל אביב, כך דווח הלילה (שני) בעיתון אל טימפו במדינה. שר ההגנה הקולומביאני דייגו מולנו חשף בריאיון לעיתון כי שני פעילי חיזבאללה נעצרו במדינה לפני כחודשיים וגורשו ממנה. לדברי מולנו השניים התכוונו לבצע "פשע" במדינה.

עוד דווח כי סוכן מודיעין לשעבר, שהפך לאיש עסקים, ועבד עד לעת האחרונה עם דיפלומטים ישראלים בקולומביה, גילה שהוא במעקב של חיזבאללה בבירה בוגוטה. סוכנים זרים, ובהם סוכני מוסד, הם שהתריעו בפני הרשויות המקומיות שהאיש הוא יעד לחיסול, וכי הוא אינו היחיד שנמצא במעקב חיזבאללה. על פי הדיווח האיש הוברח לתל אביב במבצע חשאי. 

מלחמה מתחת לרדאר | עוד יום 

בריאיון התנער שר ההגנה מולנו מדברים שאמר בביקורו בישראל בשבוע שעבר, לפיהם איראן וחיזבאללה הינם "אויבים משותפים של קולומביה וישראל". לטענתו, דבריו נאמרו בחופזה ואינם מייצגים את עמדת קולומביה "שלא משתמשת במילה 'אויב' כלפי אף אומה". עם זאת ציין כי העשרת האורניום של איראן והתמיכה של הממשל הוונצואלי בטהרן "מדאיגות".