נתניהו ומילצ'ן
צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: ארנון מילצ'ן מסר עדות נוספת בתיק 1000

הפרקליטות עדכנה כי הדס קליין שהייתה העוזרת של המפיק מסרה מידע חדש לגבי מתנות שנקנו בעבור שרה נתניהו ממנו ומגיי'מס פאקר. בשל כך עדות ניר חפץ עשויה להידחות לשבוע הבא • בפרקליטות מוסיפים כי ניתן לקיים את עדותו של חפץ מחר אך היא "לא תתנגד לבטל את שני ימי הדיונים הקבועים השבוע"
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
15 בנובמבר 2021
14:50
עודכן ב 15:48

פרסום ראשון: המפיק ארנון מילצ'ן שצפוי להעיד בתיק 1,000 המתנהל נגד יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו -  מסר עדות נוספת בפרשה. בפרקליטות עדכנו היום (שני) כי באחרונה פנתה אליהם עדת התביעה בתיק 1,000, הדס קליין, ומסרה מידע רלוונטי שלא היה ידוע לתביעה קודם לכן. הרכב השופטים בתיקי האלפים ידון מחר בבקשת סנגורי ראש הממשלה לדחות את תחילת עדותו של ניר חפץ שאמורה להתחיל מחר. עם זאת משאיר בית המשפט פתח לאפשרות כי העדות בכל תחל מחר בכל זאת.

בפרקליטות ציינו כי קליין מסרה מידע לגבי מתנות -תכשיטים ותיק - שנקנו בעבור שרה נתניהו מארנון מילצ'ן ומאיש העסקים ג'יימס פאקר. בעקבות המידע החדש שמסרה העוזרת של מילצ'ן והשלמות החקירה, צוות ההגנה של נתניהו ביקש לדחות את עדות חפץ ולקבל את החומר.

חומרי החקירה שנאספו במסגרת השלמת החקירה אינם נוגעים ישירות לעדותו הצפויה של חפץ והתביעה טוענת כי ניתן להתחיל לשמוע את עדותו. עם זאת נמסר כי "נוכח עיתוי העברת החומרים שנגזר מלוח הזמנים של החקירה, וככל שתעלה בקשה בעניין זה מטעם ההגנה, התביעה לא תתנגד לבטל את שני ימי הדיונים הקבועים השבוע, כך ששמיעת עדותו של מר חפץ תחל ביום שני הבא". 

אתמול פורסם בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב כי עד המדינה ניר חפץ אמר במהלך הליך הרענון לקראת עדותו, כי שאול אלוביץ' אמר לו שאם יישאל בעתיד מדוע נהג להיפגש עימו - הוא יצטרך לומר שהפגישות עסקו בניסיונות למכירת אתר וואלה. זאת אחרי שאמר כי אלוביץ' יצא מגדרו כדי למלא כל דרישה שהעביר לו, ושהקושי היה לעתים מול מערכת וואלה.

אחד האירועים שחפץ חזר אליו במפגש ההכנה היה חקירתה של שרה נתניהו בפרשת המעונות. על פי כתב האישום, בימים הראשונים של דצמבר 2016 היה שיא נוסף של התערבות בתכני וואלה - דרישות לעכב פרסום של תמלילי החקירה מחד, ודרישות לפרסום תגובות של שרה נתניהו ובאי כוחה מאידך. מי שהיה מעורב בכך לפי כתב האישום הם הזוג נתניהו, הזוג אלוביץ' וחפץ, ששימש יועץ התקשורת שלו.