-

קיבלתם SMS על "הלוואה בריבית פריים פלוס 1%"? אל תאמינו

מתי ראיתם פרשן כלכלי מתלהב מפרסומת להלוואה? זה מה שקרה כששאול ראה את התנאים המשוגעים של ויזה כאל. ריבית בהלוואה של פריים פלוס אחוז. מזל שהוא גילה מה מתחבא באותיות הקטנות
שאול אמסטרדמסקי
15 בנובמבר 2021
17:31

נכון מדי פעם קופצות עליכם כל מיני פרסומות כאלה להלוואות? עליי למשל קפצה הפרסומת של ויזה כאל: "הלוואה מכאל עד 120 אלף שקלים, החל מריבית של פריים פלוס 1%". פריים פלוס אחוז! בוא'נה, זו ריבית מעולה! ריבית כזו הבנק שלי לא נותן לי.

ויש לזה סיבה: גם ויזה כאל לא באמת מציעה ריבית כזאת. איך אני יודע? כי נכנסתי לדוח הכספי של ויזה כאל ושם כתוב שהריבית הממוצעת שהחברה נותנת היא 10.3%. שזה ממש שונה מפריים פלוס אחוז.

האמת היא שלא חייבים להיכנס לדוח הכספי בשביל לגלות את זה. אתם יכולים לגלול למטה, לאותיות הקטנות, ושם תגלו שכתוב שטווח הריביות נע מ-2.6% עד 14.1%. הלוואות מחברות כרטיסי אשראי הן הלוואות מאוד יקרות. ומבין כל חברות כרטיסי האשראי, ויזה כאל היא החברה עם הריבית הממוצעת הגבוהה ביותר.

אם אתם ממש חייבים הלוואה, עדיף שתתחילו את סקר השוק שלכם במקום אחר - בקרן ההשתלמות, אם יש לכם כזו או בקרן הפנסיה, אם יש לכם. הריביות שייתנו לכם שם יהיו הרבה יותר קרובות לפריים פלוס אחוז ממאשר ההבטחה של ויזה כאל.