סיגריה אלקטרונית
צילום: אי-פי

בדומה למוצרי טבק: מס קנייה יוטל על סיגריות אלקטרוניות

שר האוצר חתם על צו שייקר את נוזל העישון לסיגריה האלקטרונית וכן את המוצרים החד פעמיים. כמו כן יוטלו מוגבלות על ייבוא אישי של המוצרים. המטרה: הפחתת השימוש במוצרי העישון האלקטרוניים, שלפי משרד הבריאות מהווים מפגע בריאותי
ליאל קייזר
15 בנובמבר 2021
23:36

שר האוצר אביגדור ליברמן פרסם הערב (שני) טיוטת צו המטיל מס קנייה על סיגריות אלקטרוניות חד-פעמיות ועל נוזל לסיגריות אלקטרוניות, בדומה למס שמוטל על מוצרי טבק אחרים. המטרה: לצמצם את צריכת הסיגריות האלקטרוניות, שלפי משרדי הבריאות והאוצר מעלות את הסיכון למחלות לב ונשימה.

טיוטת הצו, ששואף למיסוי אחיד על כלל מוצרי הטבק, קובעת כי על נוזל למילוי סיגריות אלקטרוניות יוטל מס קנייה של 270% מהמחיר הסיטונאי השכיח, בתוספת 11.39 שקלים למיליליטר, שבכל מקרה לא יפחת מ-21.81 שקלים למיליליטר. על סיגריות חד-פעמיות יוטל מס קנייה של 360% מהמחיר הסיטונאי השכיח, שבכל מקרה לא יפחת מ-32.72 שקלים למיליליטר.

הצו גם מחריג את הסיגריות האלקטרוניות החד-פעמיות ונוזל המילוי מהפטור ממס על ייבוא אישי. ליברמן קבע גם הגבלות על כמות הסיגריות והנוזל שניתן להביא לארץ מחו"ל ללא תשלום מס, בדומה לכמויות הסיגריות הרגילות. מי ששהו בחו"ל יוכלו להכניס עד 10 מיליליטר נוזל ולא יותר מחמש סיגריות חד-פעמיות. ההגבלות ייכנסו לתוקף תוך חודשיים מיום חתימת הצו.

עוד נקבע שיוטל מס קנייה של שקל למיליליטר על המלאים שבידי סיטונאים ושישה שקלים לסיגריה חד-פעמית. המס יחול רק על מלאי ששווי המס המשולם עליהם גבוה מעשרת אלפים שקלים.