הכוורת

הסיפור מאחורי פרק 3 - עקבים גבוהים

עפרה הפאם פטאל משתמשת ביופיה כדי להפיל גברים ברשת ועוקצת את חשבונות הבנק שלהם. מה קורה כשאביה, השותף הקבוע שלה למעשי העוקץ, מחליט שהגיע זמנה לעצור ולהתמסד?
מערכת כאן
17 בנובמבר 2021
09:40

הכוורת | הסיפור מאחורי פרק 3

עפרה נהרי (שם בדוי) גדלה בימי הזוהר של שנות ה-70 ונחשבה ל"נערת זוהר" שליופיה ולסטייל שלה נוסף גם הייחוס המשפחתי. אביה, שמואל "הקינג", היה מבכירי כנופיית הכרם, בעל בתי הימורים רבים, מקומות למכירת אלכוהול ומבעלי שמשון ת"א. 

עפרה נהגה לעבוד עבור אביה. ההתמחות שלה היתה להביא מידע על אנשים, איפה הם מסתובבים, ומתי כדאי לשדוד אותם. עפרה אהבה כסף. היא עבדה כקופאית באחת המסעדות ולשונות רעות אמרו ששמה יד על כספי הקופה. כמובן שלא התלוננו נגדה במשטרה, אבא היה מסדר הכל.

הברחת סמים בתוך ספרים, 1970

בשנת 1976, אביה הפעיל עליה לחץ להתחתן עם גדעון מלמד, סוחר אמיד, בעל חנויות נעליים באזור התחנה המרכזית ובכך להוציא את עצמה סופית מעולם הפשע אליו היתה שייכת מילדות. עפרה מתארסת כמצוות אביה, אבל ממשיכה לשמור אמונים בסתר לאהוב ליבה, סאני לוי, עבריין משכונת התקווה. למורת רוחו של אביה היא ממשיכה להיפגש איתו בכלא.

גם סאני אהב אותה. הוא היה בעל עסקי פרוטקשן בעיר והתפרסם ב-1970 כחשוד המרכזי בזריקת רימון על מכונית משטרה. מי שנעצר וישב על כך חמש שנים היה השותף שלו, יהושע "הג'ינג'י" פייזנברג. "הג'ינג'י" התפרסם מעט אחרי זה כשהיה שותף של כושי רימון ברשת הברחת סמים בינלאומית שפעלה גם בישראל – ונעצר יחד איתו בגרמניה.

צילום: פטר פן סטפנסקי - העולם הזה

ב-1978 על פי החשד, תכנן סאני מבצע נועז ששילב את יכולותיה המופלאות, את יופיה של עפרה, ואת קשריו בארץ ובחו"ל. לפי התוכנית עפרה אמורה להבריח כמות של 30 ק"ג קוקאין ללוס אנג'לס. את הסחורה היא תקבל בתוך מזוודות מידי אחד מנציגיו של סאני שעבד בשדה התעופה. לאחר שתעביר את הסמים, תמתין לסאני בדירה שתרכוש באמצעות הכסף מהעסקה. סאני, שלפי התכנון היה אמור להשתחרר ממאסר, יפגוש את עפרה באמריקה שם הם יחיו באושר ועושר. 

אבל התכנית הסתבכה כאשר עפרה נתפסה בשדה התעופה באמריקה ונכלאה. היא הודתה מיד במיוחס לה, ושתפה פעולה עם החקירה. לא ברור אם היא הסגירה את אהוב ליבה, והשמועות מספרות שטפלה את האשמה על דמות מוכרת אחרת מכנופיית הכרם. היא קבלה גזר דין של שבע שנות מאסר.

רשת להברחת סמים שהתגלתה בכלא, 1972

לסיפור הזה יש מספר גרסאות: כל אחת מהן מטילה את תכנון ההברחה על דמות מוכרת אחרת בכרם, ומנקה דמות אחרת. מה שבטוח - עפרה ישבה בכלא האמריקאי שבע שנים על העברה של 30 קילו קוקאין. היא הודתה במעשה אך לא בתכנונו. סאני אהובה של עפרה, השתחרר לבסוף מהכלא, עבר בין מדינות, נכלא גם הוא באמריקה ובסוף התיישב בלונדון.

שמואל, אביה של עפרה, סיים את חייו בכרם, עתיר נכסים וממון. השליטה של המשפחה ניכרת עד היום בשוק הכרמל.

בחזרה לעמוד הראשי >>