אימון צה"ל
צילום: דוד כהן, פלאש 90

קצין מילואים נטש תרגיל צה"ל בצפון: "התרעתי שאין הקפדה על התו הירוק וזכיתי לגיחוך"

הסר"ן במיל' עזב אמש את התרגיל בעוצבת געש, לאחר שהתלונן על אי שמירה על הנחיות הקורונה - וזכה לזלזול מהדרגים הבכירים: "לא ביצעו בדיקה של תו ירוק, אין הקפדה על מסיכות או הקפדה בחלוקת המזון ובישיבה בקרונות" • צה"ל: "כלל משרתי המילואים חוייבו בהצגת תו ירוק, למעט אנשי מילואים בודדים שאושרו להגיע עם בדיקת pcr"
כרמלה מנשה
16 בנובמבר 2021
17:42

קצין במילואים בדרגת סר"ן נטש אמש את התרגיל הגדול של צה"ל בעוצבת געש, לאחר שהתריע על אי שמירה על כללי התו הירוק ואי עטיית מסכות. כך נודע היום (שלישי) לכאן חדשות. בקבוצת הוואטסאפ של מפקדי היחידה הסביר הקצין: "יש לי ילדה עם מחלה אוטואימונית. כשהגעתי לאימון, נוכחתי לדעת שאין כל בדיקת תו ירוק. אין הקפדה על מסיכות, אין הקפדה בחלוקת המזון, בישיבה בקרונות - ואפילו יש לנו חבר לתא שאינו מחוסן. העליתי הנושא בפני הרמ"ט וזכיתי ל'דפדוף'. מהקרפ״א זכיתי לגיחוך.

הבכירים בתרגיל, היום. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

"מזכיר לכולנו כי באימון משתתפים מאות אנשים, מעשרות יישובים ובסיסים שונים", המשיך הקצין. "לאחר שראיתי כי אין התייחסות רצינית לנושא ומאחר ולמיטב ידיעתי הקורונה טרם נעלמה - בחרתי לעזוב בטרם הקורונה תפגוש אותי. ניפגש באימון הבא, בתקווה שלא נצטרך מסיכות אלא רק שכפ"צים". 

מצה"ל נמסר בתגובה: "התרגיל מתנהל בהתאם לנהלים ועל פי הנחיות משרד הבריאות וצה"ל. כלל משרתי המילואים שזומנו חוייבו בהצגת תו ירוק, למעט אנשי מילואים בודדים שאושרו להגיע עם בדיקת pcr בתוקף, מפאת סוג תפקידם".

התרגיל הצה"לי הגדול החל ביום ראשון ויימשך עד יום חמישי. היום נכחו בו ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ, הרמטכ"ל אביב כוכבי וקצינים בכירים. בביקור אמר בנט, לקראת חידוש שיחות הגרעין בין המעצמות לאיראן: "אנחנו מתמודדים עם איראן ושלוחותיה, בלבנון ובסוריה, ובהחלט מודאגים מהעובדה שאין מספיק קשיחות מול ההפרות האיראניות". עם זאת הוא הוסיף: "לא משנה מה יקרה בין איראן לבין המעצמות, ישראל תגן על עצמה בכוחות עצמה. אנחנו נערכים לתרחישים השונים, קרובים ורחוקים".