למצולמים אין קשר לנאמר
צילום: מאיר ועקנין, פלאש 90

קצין חיל הים שנאשם באונס קצינה - אביב סונגו

חשיפת כאן חדשות: מעצרו של הקצין בדרגת רב-סרן הוארך עד ליום חמישי הקרוב • לפי כתב האישום, הקצין תקף אותה אחרי בילוי משותף עם חברים, תוך שהיא מתנגדת למעשים
איתי בלומנטל
16 בנובמבר 2021
22:04
עודכן ב 18:34

פרשת האונס בחיל הים שנחשפה בכאן חדשות: כתב אישום חמור הוגש אתמול (שלישי) נגד רב סרן אביב סונגו, קצין מחיל הים בגין אונס קצינה אחרת. עם הגשת כתב האישום התבקש מעצרו של הקצין עד לתום ההליכים המשפטיים. על פי הדיווח, בשלב זה נקצב המעצר עד ליום חמישי הקרוב, לבקשת באי כוח הקצין.


לפי כתב האישום שהוגש נגד סונגו, בפברואר 2019 הוא, הקצינה ועוד חמישה קצינים נוספים מהבסיס, יצאו לבלות בתל אביב והזמינו שלושה חדרים במלון כדי לישון שם לאחר מכן. הקצינה וחבריה יצאו לבלות בהופעה, לאחר מכן המשיכו לבר, שם שתו אלכוהול.

הקצינים חזרו למלון בשתי מוניות. הקצינה, שהכרטיס לחדרה נשאר אצל קצין שחזר במונית אחרת, נכנסה להמתין לחבריה יחד עם שאר הקצינים. לפי כתב האישום, היא נשכבה על המיטה וביקשה מהנוכחים שיעירו אותה כשהמונית השנייה מגיעה. לאחר שהקצינה שנרדמה, הקצין המואשם נשכב לידה וביצע בה מעשה מגונה. כשהמתלוננת דרשה ממנו להפסיק הוא ענה לה: "אני כבר הרבה זמן חושב עלייך, את ממש סקסית בעיניי". בהמשך, כשהקצינה עמדה לעזוב את החדר, סונגו תפס אותה אותה בכוח ואנס אותה. 

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פגיעה על רקע מיני, וינקוט יד קשה כנגד כל מעורב בעבירות מעין אלה".