-

דיווח באיראן: פיצוץ בצינור נפט בדרום המדינה

באיראן טוענים כי הפיצוץ אירע בגלל שמדובר בצינור ישן. תושבי הכפר ראמיס סיפר כי עוצמת הפיצוץ גרמה לאדמה באזור לרעוד. • רה"מ בנט ביקר בתרגיל של צה"ל: "אין מספיק קשיחות מול ההפרות האיראניות"
רם ברנדס
17 בנובמבר 2021
09:53

סוכנות הידיעות האיראנית "תסנים" דיווחה הבוקר (רביעי) על פיצוץ בצינור נפט בדרום המדינה. באיראן טוענים כי הפיצוץ אירע בגלל שמדובר בצינור ישן. תושבי הכפר ראמיס סיפר כי עוצמת הפיצוץ גרמה לאדמה באזור לרעוד.

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר אתמול בזמן ביקור בתרגיל של צה"ל: "אנחנו מתמודדים עם איראן ושלוחותיה, בלבנון ובסוריה, ובהחלט מודאגים מהעובדה שאין מספיק קשיחות מול ההפרות האיראניות". עם זאת הוא הוסיף: "לא משנה מה יקרה בין איראן לבין המעצמות, ישראל תגן על עצמה בכוחות עצמה. אנחנו נערכים לתרחישים השונים, קרובים ורחוקים".

בתחילת החודש הודיעה איראן על חידוש שיחות הגרעין עם המערב ב-29 בנובמבר. בשיחות ישתתפו נציגי האיחוד האירופי, סין, צרפת, בריטניה, רוסיה ואיראן. הצדדים ידונו בתנאים להצטרפותה מחדש של ארצות הברית להסכם הגרעין.

יומיים אחר כך איראן הודיעה כי ייצרה 25 קילוגרם של אורניום מועשר ברמה של 60%. דובר הארגון לאנרגיה אטומית של איראן, בהרוז קלמנוונדי, אמר לכלי תקשורת במדינה כי אף מדינה, למעט כאלו שברשותן נשק גרעיני, הצליחה לייצר כמות כזו של חומר. מדובר בזינוק בייצור, שכן לפני כחמישה חודשים הודיעה איראן כי הצליחה לייצר שישה קילוגרמים וחצי של אורניום מועשר ברמה זו.