משה חוגג
צילום: פלאש 90

משה חוגג במעצר: למשטרה יש יותר מעדות אחת על עבירות מין נגד בעלי בית"ר ירושלים

כמה מהעדויות נגד חוגג נמסרו למשטרה לא בידי הנשים עצמן ונסגרו. במשטרה שוקלים לזמן את הנשים לעדות מחודשת ולנסות לעבות את התיק
דניאל אלעזר ושאול אמסטרדמסקי
18 בנובמבר 2021
21:00

מעצר משה חוגג: על פרשת עבירות המין שבהן חשוד משה חוגג, מלבד החשדות להונאת קריפטו, מוטל לפי שעה צו איסור פרסום. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (חמישי) כי במשטרה ישנן כמה עדויות של נשים הטוענת שמשה חוגג פגע בהן מינית. כמה מהעדויות נסגרו במהלך השנה האחרונה אחרי שהגיעו למשטרה על ידי גורמים אחרים. כעת, יש רצון להחיות את התלונות האלה ואולי אף לזמן את הנשים לעדות מחודשת ולנסות לעבות את התיק.
באשר להונאת המשקיעים, במשטרה בודקים פוסט שכתב חוגג בפייסבוק לפני כשנתיים ובו טען כי הוא זה שנעקץ בתחום הקריפטו. "אתמול נגנב לי סכום משמעותי באמצעיות עוקץ חצי -מתוחכם. מסקנתי היא לא לסמוך על אף אחד, לבדוק אלף פעם ולנקוט כל משנה זהירות אפשרי", כתב חוגג. במשטרה בודקים אם הפוסט היה סיפור כיסוי של חוגג כדי שיוכל להציג למשקיעים שדרשו את כספם, כי הוא לא גרף כסף לכיסו, אלא איבד אותו.

חוגג נעצר הבוקר על ידי היחידה הארצית להונאה בלהב 433 ביחד עם שמונה חשודים נוספים, בהם אנשי עסקים, בחשד לביצוע עבירות הונאה בתחום המטבעות הקריפטוגרפים בהיקפים של מאות מיליוני שקלים. החקירה בתיק נערכה חודשים ארוכים, והבוקר עם מעבר לחקירה גלויה, פשטו עשרות שוטרים על בתיהם ובתי העסק של העצורים. 

על פי החשד, במהלך תקופה ממושכת, החשודים פעלו בצוותא באופן שיטתי, תוך ביצוע הונאה של משקיעים במספר מיזמים בתחום המטבעות הקריפטוגרפים. החשודים גרפו לכיסם עשרות מיליוני שקלים, תוך הצגת מצג שווא למשקיעים פוטנציאלים להשקיע במיזמים רווחיים לכאורה. סעיפי החשדות שעלו עד כה: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועוד. 

עורכי הדין משה מזור ועמית חדד, המייצגים את משה חוגג, מסרו בתגובה: "מדובר בנושאים שהתפרסמו בעבר מטעם גורמים בעלי אינטרס ואשר כעת המשטרה בודקת אותם. חוגג מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו ומשתף פעולה באופן מלא עם חוקריו. אנו בטוחים שבסיום החקירה יתברר שאין שחר לטענות כלפיו".