ארדואן, בנט, ארכיון
צילום: רויטרס

גורמים טורקים לכאן חדשות: יש פוטנציאל לשיפור היחסים - כולל החזרת שגרירים

גורמים בישראל רואים בסיום הפרשה צעד בונה ואפשרות להחזרת השגרירים
עמיחי שטיין
19 בנובמבר 2021
07:45

לאחר שנשיא טורקיה ארדואן שוחח אתמול עם ראש הממשלה נפתלי בנט ועם נשיא המדינה יצחק הרצוג, גורמים טורקים אומרים שהם מאוד מעודדים ממה שהם שומעים מהצד הישראלי. בשיחה עם כאן חדשות אומרים הגורמים כי "אירועי אתמול הם פוטנציאל לשיפור יחסים משמעותי בין ישראל לבין טורקיה, כולל אפשרות של החזרת שגרירים". כך דווח הבוקר (שישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

הפרחים לפקידים: מה גרם לבנט ולפיד לוותר על תמונת ניצחון? | גילי כהן, פרשנות

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי גורם ישראלי בכיר אמר לכאן חדשות, כי ארדואן פתר את משבר מעצר הזוג הישראלי באופן אישי, ובעצם מבחינת ישראל וגם מבחינתו זה סימן לניסיון לפתוח דף חדש ביחסים בין המדינות. עוד דווח אמש כי יש גורמים בישראל שרואים בפרשה הזו ובעיקר בצורה בה הסתיימה, כצעד בונה אמון לקראת חיזוק היחסים. עם זאת, הוסיף הגורם כי "היינו רחוקים כחוט השערה מפני אפשרות של מאסר ממושך עבור בני הזוג, מה שהיטה את הכף היה שיחת הטלפון של ראש המוסד עם מקבילו הטורקי".

אמש, שעות לאחר חזרתם לישראל, סיפרו בני הזוג נטלי ומורדי אוקנין כיצד התבשרו על שחרורם ועל התחושות שליוו אותם בשבוע האחרון. "קיבלתי את הבשורה אתמול בשבע בערב כשפתחו את התא ואמרו לי שאני חופשי", סיפר מורדי בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות הערב כאן 11. "פחדנו שזה ייקח יותר זמן, אבל זה היה מהר. חששנו שעלול להיגמר רע", המשיכה נטלי. "אנחנו עדיין בטראומה, נראה. ימים יגידו. זה נס פרטי".