עטיפת האלבום "30"

האלבום החדש של אדל יצא וכבר שובר שיאים

שעות לאחר ששוחרר ניצב האלבום "30" בראש דירוג האלבומים המושמעים ב-iTunes • בנוסף, כמה מן הרצועות שעלו בעמוד היוטיוב הרשמי של הזמרת כבר צברו מאות אלפי צפיות
אלון פרוכטר
19 בנובמבר 2021
14:18

אחרי המתנה ממושכת - זה סוף-סוף קרה: היום (שישי) לפנות בוקר שוחרר אלבום האולפן הרביעי של הזמרת הבריטית אדל - "30", שש שנים בדיוק לאחר שיצא אלבומה הקודם "25", וחודש לאחר ששחררה את הסינגל הראשון ממנו Easy On Me.

וכצפוי, הזמרת בת ה-33, שוב שוברת שיאים. מגזין הכלכלה האמריקני "פורבס" פרסם בשעות הצוהריים כי תוך שעות בודדות הגיח האלבום החדש לראש דירוג האלבומים המושמעים ביותר בפלטפורמת הזרמת המוזיקה iTunes, מדיח מהפסגה את האלבום ששחררה בשבוע שעבר הזמרת האמריקנית טיילור סוויפט Red (Taylor’s Version). עוד דווח במקביל כי כמה רצועות מן האלבום, שעלו הלילה לעמוד היוטיוב הרשמי של אדל, כבר צברו מאות אלפי צפיות.

עד הפעם הבאה: אדל חוזרת, אבל אל תמהרו להיקשר | אלון פרוכטר

והמבקרים ברחבי העולם, תמימי דעים ומשבחים את היצירה החדשה. באתר הרולינג סטון נכתב כי "מדובר באלבום הטוב ביותר של אדל עד כה, היא מעולם לא נשמעה טוב יותר". באתר "האינדיפנדנט" נתנו לאלבום ארבעה כוכבים ונכתב כי "הגברת הראשונה של שברון הלב מלקקת את פצעיה ב'אלבום גירושים' שלוקח סיכונים". באתר "הגארדיאן" גם נתנו חמישה כוכבים לאלבום וכתבו: "אדל כנה להפליא וחשופה להחריד, זה האלבום הכי טוב שלה עד כה".

לפני חמישה שבועות בדיוק שחררה אדל את סינגל הבכורה של האלבום, Easy On Me. השיר ההוא שבר את שיאי ההשמעה בפלטפורמת הזרמת המוזיקה Spotify ביממה עם יותר מ-19 מיליון השמעות. בנוסף צבר הסינגל 40.1 מיליון צפיות ביוטיוב בתוך יממה.