אבו מאזן
צילום: גטי אימג'ס

עקב הכאוס הביטחוני: אבו מאזן פתח במבצע צבאי להשבת המשילות בג'נין

בכוונת הרשות הפלסטינית לעצור במשך שבועות עשרות מבוקשים במחנה, שמהווה מוקד למתיחות גוברת עם כוחות הביטחון. הערכה: בג'נין אלפי כלי נשק בידי חמושים • בשבוע שעבר הדיח עבאס קצינים ומפקדי מנגנונים בג'נין, לאחר שבהלוויית איש חמאס נראו חמושים של ארגון הטרור - לאור יום
גל ברגר
20 בנובמבר 2021
21:01

הרשות הפלסטינית נערכת למבצע רחב היקף במחנה הפליטים ג'נין להשבת המשילות במקום, בו מתחולל כאוס ביטחוני. כך פורסם אמש (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. המבצע החריג צפוי להימשך כמה שבועות, ובכוונת הרשות לעצור עשרות מבוקשים במחנה, רובם סוחרי אמל"ח וסמים ועבריינים פנימיים.

ההערכה היא שבמחנה יש מאות ואפילו אלפי כלי נשק בידי חמושים. בחודשים האחרונים היווה מחנה הפליטים ג'נין, המאכלס כ-11 אלף בני אדם, מוקד למתיחות גוברת עם הרשות הפלסטינית. המבצע הביטחוני מנוהל מרמאללה במטרה לחזק את המשילות של הרשות באזורי פריפריה, ולאחרונה נערך מבצע דומה של הרשות בגזרת חברון.

אמש פעלו כוחות הביטחון של אבו מאזן למעצר מבוקש במחנה הפליטים ג'נין, ונתקלו בחילופי אש ובהתנגדות מצד צעירים שיידו מטענים ואבנים לעבר הכוחות הפלסטיניים. בשבוע שעבר הדיח ראש הרשות שורה של קצינים ומפקדי מנגנונים בג'נין, לאחר שבהלוויית איש חמאס בג'נין נראו חמושים של חמאס לאור יום.