הנער ניסים שטרית, אליעזר ברלנד
צילום: מתוך "רב הנסתר"; יונתן זינדל, פלאש 90

ראש עירייה חרדית נחקר במעורבות בפרשת ההיעלמות והרצח של ניסים שטרית ואברהם אדרי

בשיחה עם יוצרת הסרט "רב הנסתר" שני חזיזה הכחיש ראש העיר כל קשר לפרשה • אדם נוסף נחקר בחשד למעורבות בפרשה • בית משפט השלום בירושלים האריך היום ב-8 ימים את מעצרו של אליעזר ברלנד
ורד פלמן
21 בנובמבר 2021
16:04
עודכן ב 21:10

פרשת הרצח וההיעלמות: ראש עירייה נחקר היום (ראשון) בחשד למעורבות בפרשת ההיעלמות והרצח של ניסים שטרית ואברהם אדרי. אדם נוסף נחקר גם הוא בחשד למעורבות במקרים. בשיחה ששודרה בחדשות הערב בכאן 11 נשמע ראש העירייה אומר לפני כשנתיים לעיתונאית שני חזיזה, שערכה את הסרט רב הנסתר, כי אינו מכיר את אברהם אדרי שנרצח ב-1990.

הוא הכחיש כל קשר לאירוע וסירב להצעה להיפגש עימה. מחר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו. בית משפט השלום בירושלים האריך היום בשמונה ימים את  מעצרו של אליעזר ברלנד. 

עורך הדין אריאל עטרי, סנגורו של ראש העיר העצור, מסר בתגובה: לראש העיר אין שום קשר לפרשה החמורה, ואין לו מושג איך שמו שורבב לסיפור המזעזע. הקשר שלו לאירוע, דומה לקשר שלו לרצח ארלוזרוב".

לפני כשבועיים, בדיון קודם בהארכת מעצרו של ברלנד, אמרה המשטרה כי הוא היה המשלח ונתן את את ההוראות לחוטפים ולרוצחים, אך לא נכח בעת המעשים. בנוסף לכך, בשבוע שעבר הוארך מעצרו של בנו של השר לשעבר בארבעה ימים. השופט קבע כי החשד נגדו חוזק ועובה. במהלך הדיון בהארכת מעצרו של עלה כי בעלה של החשודה במעורבות ברצח עומת עימו, שם הטיח בו הבעל כי טרם המעצרים הורה להם להחליף סימים וטלפונים. מעצרו של חשוד מרכזי אחר בפרשה הוארך בהסכמה עד ליום חמישי.

מ"שובו בנים" ל"שובו באנגים" | האזינו להסכת עוד יום

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם בשבוע שעבר כי כי ראש קהילת "שובו בנים" אליעזר ברלנד העביר מסר לחסידיו מהכלא: "אני מבין שהסיפור נגמר. הרבה אנשים העידו נגדי והחוקרים סיפרו לי שיש ראיות נגדי". עוד אמר ברלנד, שחשוד במעורבות ברצח ובהיעלמות: "אני מקווה שהאמת תצא לאור. רוצה שהסבל שלי בכלא ייגמר".

במשטרה מעריכים שהסיכוי למצוא את שרידי גופתו של הנער ניסים שטרית קלושים, אך החיפושים נמשכים. לפני כשבועיים הודיעה המשטרה בבית המשפט כי היא מתקדמת במהירות ליצירת תשתית ראייתית לכתב האישום.