קורונה בגרמניה
צילום: רויטרס

בכירה בארגון הבריאות העולמי: מגלים הבנה למדינות שנוקטות בחיוב חיסונים

בריאיון לכאן רשת ב אמרה מנהלת שעת חירום אירופה בארגון, ד"ר דורית ניצן, כי הארגון אינו תומך בהטלת חובה להתחסן מפני הנגיף. בראיון לכאן רשת ב אמרה כי לא-מחוסנים מלבים את תנועת הווירוס ומביאים את מערכת הבריאות באירופה אל מעבר לסף הספיקה
השעה הבין-לאומית
21 בנובמבר 2021
15:05

מנהלת אגף פעילות חירום באירופה בארגון הבריאות העולמי, ד"ר דורית ניצן, אומרת כי הארגון איננו תומך בחיוב חיסונים, אך הוא מגלה הבנה למדינות שנוקטות בקו הזה. ניצן אמרה את הדברים היום (ראשון) בריאיון לערן סירוקל ב"שעה הבין-לאומית" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם ד"ר דורית ניצן בכאן רשת ב

לדברי ניצן, אירופה מתמודדת עכשיו עם גל תחלואה של לא-מחוסנים, שככל הנראה מלבים את תנועת הווירוס ומביאים את מערכת הבריאות ביבשת אל מעבר לסף הספיקה. עוד אמרה ד"ר ניצן כי מדינות אירופה נאבקות כעת על אוויר לנשימה, בד בבד עם ההכרה הגוברת שלא יהיה די בחיסונים כדי למגר את נגיף קורונה.

הד"ר ניצן ציינה בתוכנית כי "החיסונים הם לא הקוד הסודי לפתור את התעלומה - הווירוס ממשיך למצוא את דרכו. יש קבוצות שלמות באירופה שמתנגדות לחיסון - אנחנו מבקשים להציל את אלו שכן רוצים את הכלי הזה. כל מדינה עושה מה שהיא רואה לנכון. ראייה גלובלית חשובה".

הדברים נאמרו על רקע העלייה בתחלואה באירופה, המחאה של אלפים ברחבי היבשת ו"סגר הלא-מחוסנים" באוסטריה, שהחל ממחר יהפוך לסגר כללי. החל מ-1 בפברואר תדרוש ממשלת אוסטריה מכלל אזרחיה להתחסן.