שאול אמסטרדמסקי

למה הממשלה מתעקשת להציל את אל על?

בפעם השנייה בתוך פחות משנתיים, הממשלה שוב שולחת את היד לכיס ומזרימה 30 מיליון דולר לחברה. ושאול שואל - למה לממשלה כל כך דחוף להמשיך לפעול למען חברת התעופה שהפכה כבר לחברה פרטית?
שאול אמסטרדמסקי
21 בנובמבר 2021
18:53

לפני כמה שעות, משרד האוצר הוציא הודעה חגיגית לעיתונות וסיפר איך הוא הציל את ענף התעופה הישראלי. ובואו, בינינו, כשאומרים ענף התעופה הישראלי מתכוונים בעיקר לאל על. הממשלה שוב שולחת את היד לכיס ומזרימה 30 מיליון דולר לחברת אל על בשביל להציל אותה, פעם שנייה בתוך פחות משנתיים.

ואני רק שאלה אחת: למה? למה לממשלה כל כך דחוף להמשיך להציל את אל על? היא חברה פרטית. לחברה הזו יש בעל שליטה, קוראים לו קני רוזנברג. האיש הזה קנה את החברה לפני סדר גודל של שנה. הוא ידע בדיוק לאן הוא נכנס, הוא ידע שעולם התעופה בצרות צרורות ושאף אחד לא יודע מתי הקורונה תיגמר. הוא החליט להיכנס לאל על בכל זאת ועכשיו הוא מצפה שהממשלה תעזור לו, וואלה למה?

אז במשרד האוצר מסבירים שהם מתנים את הזרמת הכסף בזה שקודם כול, רוזנברג, הבעלים של אל על בעצמו יזרים כסף לחברה. רק שזה כסף שהוא כבר היה אמור לשלם בעסקה הקודמת שבה הצילו את החברה הזאת, שעלתה כמעט מיליארד וחצי שקל למשלם המיסים.

מה, עוד לא הבנתם עם מי יש לכם עסק? די, חלאס, הפרטתם את החברה הזאת, חשבתם שהיא תסתדר לבד כחברה עסקית לכל דבר ועניין, תנו לה להסתדר. תפסיקו לשלוח את היד לכיס של משלמי המיסים ולהנשים אותה שוב ושוב ושוב.