בית הספר בעראבה שבו נורתה המנהלת 22.11.2021

הירי במנהלת בית ספר בעראבה: "עשתה פעולות למגר פשיעה"

האישה פונתה לבית חולים בטבריה. חיפושים אחר חשודים בירי. הסתדרות המורים תשבית מחר את הלימודים בבתי הספר בעראבה
אורלי אלקלעי
22 בנובמבר 2021
08:24
עודכן ב 11:01

האלימות בחברה הערבית: אישה בת 49 נורתה הבוקר (שני) סמוך לבית ספר בעראבה שבצפון. היא פונתה במצב בינוני לבית החולים פוריה בטבריה עם פגיעות בפלג גופה התחתון. המשטרה סורקת אחר חשודים בירי והרקע לאירוע נבדק.

מפקד משטרת משגב, סגן ניצב תמיר ארד, אמר על אירוע הירי כי מדובר במנהלת ישרה שבעבר, בעקבות רצונה למגר פשיעה גם מתחום בית הספר, עשתה פעולות שבגללן פעלו נגדה. "היא נחקרה בעבר ומסרה עדות, היא הייתה אצלנו במשטרה. אנחנו בשלבים מאוד מוקדמים של החקירה. יש לנו כיווני החקירה וכולם ייחקרו", אמר.

בעקבות האירוע הודיעה הסתדרות המורים על השבתת הלימודים בבתי הספר בעראבה מחר. במשרד החינוך גינו בחריפות את הפגיעה במנהלת בית הספר בעראבה. "זוהי חצייה נוספת של קו אדום שיש בו כדי לערער ולסכן את המרחב החשוב והמשמעותי ביותר לתלמידים, המוסד החינוכי", נכצב בהודעת המשרד. במשרד קראו למשטרה להפוך כל אבן, כדי להגיע לפוגעים ולמצות עמם את הדין.

שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא-ביטון אמרה: "הירי אל מנהלת בית הספר בפתח בית הספר הינו מעשה שאסור לעבור עליו לסדר היום. חובת משטרת ישראל לשים את היד על העבריינים ולמצות איתם את הדין. אני בקשר עם הגורמים הרלוונטיים במשרד לביטחון פנים כדי להבטיח את ההגנה של מערכת החינוך מפני מעשים כאלה בעתיד. אני מאחלת למנהלת בית הספר רפואה שלמה וחזרה מהירה לבית הספר".

אמש נרצחה בג'דיידה מכר עאישה עבאדי, בת 55. היא נדקרה שבע פעמים בכל חלקי גופה. צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע בה החייאה ופינה אותה לבית החולים לגליל בנהריה, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. המשטרה עצרה את בעלה של האישה, גבר בן 57 תושב ג'דיידה מכר. זהו קורבן הרצח ה-111 בגזר הערבי בשנת 2021. מבין כלל הנרצחים, 14 הן נשים.