הדורבנית המחלימה
צילום: הספארי ברמת גן

חוזרת לטבע: ההחלמה כנגד כל הסיכויים של הדורבנית שננשכה על ידי כלב

הגורה הקטנטנה הגיעה לבית החולים לחיות בר בספארי עם פציעת נשיכה גדולה של כלב, אך תושיית המטפלים ובעזרתן של שתי חברות דורבניות היא הצליחה להתאושש
שרון עידן
22 בנובמבר 2021
13:08

בספארי ברמת גן יש דורבנית אחת קטנה, שאולי מעריכה היום את החיים שלה קצת יותר. לפני כמה ימים הגיעה לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים הגורה הקטנטנה, לאחר שננשכה על ידי כלב באזור שדה בוקר. בזכות תושיית המטפלים, וגם בעזרתן של שתי חברות דורבניות מהספארי, היא התאוששה וצפויה לחזור בקרוב לטבע.

הדורבנית, שהגיעה עם פצע נשיכה גדול, עברה סדרת בדיקות שכללה בדיקה גופנית כללית ושקילה, אך כדי לטפל בה המטפלים נאלצו להרדים אותה. הם חיממו את גופה, נתנו לה משככי כאבים, נוזלים ואנטיביוטיקה ותפרו באופן חלקי את הפצע כדי לאפשר לזיהום להתנקז החוצה.

 הדורבנית בזמן בדיקה (צילום: הספארי ברמת גן)

לאט לאט מצבה של הדורבנית הלך והשתפר והמטפלים המשיכו לעקוב אחריה בזמן ששהתה במתחם הטיפול הנמרץ של בית החולים והייתה תחת השגחה צמודה. כעת, אחת לכמה ימים היא מורדמת שוב כדי שניתן יהיה לטפל בפצע. בנוסף, המטפלים הציבו מצלמות מעקב בתוך חדר האשפוז שלה כדי לבחון מרחוק את מצבה מבלי להלחיץ אותה. הם עשו זאת משום שבכל פעם שהיו מגיעים לאזור האשפוז שלה היא הייתה נעמדת.

בעוד כמה שבועות, כאשר היא תחלים והפצע יעבור, אפשר יהיה לתכנן את השבתה של הדורבנית אל הטבע. אולם, בשל גילה הצעיר, המטפלים בבית החולים מעדיפים שבשלב הראשון היא תשהה בחצר עם שתי הדורבניות שבספארי, דורית ועמית, שגם הן הגיעו לטיפול בבית החולים בעבר אך בשל גילן הצעיר לא יכלו לשוב אל הטבע, ותלמד מהן קצת על אורחות חייהן של דורבניות.