אבי אדרי
מתוך: הסרט "רב הנסתר"

המשטרה: ראש העירייה שנעצר נכח ברצח אבי אדרי

מעצרו של ראש העיר שנעצר אתמול הוארך עד ליום חמישי, השופט: "יש חשד סביר נגדו" • עדויות: ראש הרשות החרדית התחפש לאישה ונהג ברכב שהוביל את אדרי לזירה • ברלנד הורה לסרס את אדרי, המבצעים טענו שמותו "תאונת עבודת"
ורד פלמן
22 בנובמבר 2021
17:26
עודכן ב 21:27

הרצח וההיעלמות: המשטרה טענה היום (שני) בדיון בהארכת מעצרו של ראש העירייה שנחקר בחשד למעורבות בפרשה, כי הוא היה נוכח ברצח של אבי אדרי. עוד טענו במשטרה כי הוא פעל עם אחרים, ויחד הם הובילו לרצח. השופט החליט להאריך את מעצרו עד ליום חמישי. על פי עדויות ראש העירייה היה מחופש לאישה ונהג ברכב שהוביל את אדרי, שנסע אחריו, לזירת הרצח ביער רמות. שם נכחו גם מעורבים אחרים. אליעזר ברלנד הורה לסרס את אדרי, המעורבים היכו אותו נמרצות והוא מת. לאחר מכן דיווחו שהייתה "תאונת עבודה".


בשיחה ששודרה בחדשות הערב בכאן 11 נשמע ראש העירייה אומר לפני כשנתיים לעיתונאית שני חזיזה, יוצרת הסרט "רב הנסתר" שהוביל לפתיחת החקירה מחדש, שהוא אינו מכיר את אדרי שנרצח ב-1990.

בית המשפט האריך בשבעה ימים את מעצרו של אחד החשודים המרכזיים בפרשה, אדם שהיה מקורב מאוד לראש קהילת "שובו בנים" אליעזר ברלנד וחשוד בשני מעשי הרצח - של ניסים שטרית ואבי אדרי. חשוד נוסף שהודה, שיחזר והפליל אחרים, ישהה במעצר גם כן עוד שבוע. 

אתמול בית משפט האריך את מעצרו של ברלנד בשמונה ימים. לפני כשבועיים, בדיון קודם בהארכת מעצרו של ברלנד, אמרה המשטרה כי הוא היה המשלח ונתן את את ההוראות לחוטפים ולרוצחים, אך לא נכח בעת המעשים.

עלייתו ונפילתו של ברלנד | עוד יום 

במשטרה אומרים שחקירת הרצח של ניסים שטרית נמצאת בישורת האחרונה. בנוגע לחקירת הרצח אבי אדרי טוענים במשטרה שבעקבות מעצרם של שני חשודים נוספים, בהם ראש העירייה, יש פעולות חקירה נוספות שצריך לבצע.