-
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

לוחם בכיפת ברזל חשוד באונס אלים של לוחמת ששירתה עימו

החשוד נעצר בשבוע שעבר בעקבות תלונה שהגישה החיילת, שמסרה עדות מפורטת על התקיפה ומערכת היחסים בין השניים. בחקירתו טען הלוחם שהמעשים בוצעו בהסכמה. בית הדין הצבאי דחה את בקשת סנוגריו לשחררו למעצר פתוח ביחידתו
איתי בלומנטל
22 בנובמבר 2021
17:55

לוחם בסוללת כיפת ברזל חשוד באונס אלים שביצע בלוחמת ששירתה לצידו  - כך הותר לפרסום היום (שני). החשוד נעצר בשבוע שעבר על ידי מצ"ח לאחר שהחיילת הגישה נגדו תלונה ומסרה עדויות מפורטות על האירוע ועל מערכת היחסים בין השניים. בחקירתו טען החשוד כי המעשים בוצעו בהסכמה מלאה של המתלוננת.

ללוחם מיוחסים חשדות חמורים של עבירות אונס, מעשה מגונה בכוח, הטרדה מינית, תקיפה וניסיון גרימת חבלה חמורה. הוא הובא להארכת מעצר בבית הדין הצבאי ביפו פעמיים מאז נעצר, בפעם האחרונה ביקשו סנגוריו לשחררו למעצר פתוח ביחידתו. בית הדין הורה על הארכת מעצרו וקבע כי "קיים חשד סביר למעשיו של החשוד". מחר יובא החשוד להארכת מעצר נוספת בבית הדין. בשמו נאסר לפרסום בשלב זה. 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ביום 16 בנובמבר 2021 נעצר חייל בחשד לאינוס, מעשה מגונה ועבירות אלימות כלפי חיילת מיחידתו. מעצרו של החייל הוארך עד 23 בנובמבר 2021 לצרכי חקירה. החיילת מלווה על ידי מפקדיה ועל ידי הגורמים הרלוונטיים בצה"ל. נציין, כי בכל אתר צבאי של יחידת כיפת ברזל ישנם מגורי חיילים המופרדים ממגורי החיילות. כך או כך, למותר לציין כי אין לעניין זה כל קשר לעבירות הפליליות החמורות אותן ביצע לכאורה החשוד".