המחבל פאדי אבו-שחידם

הפיגוע בירושלים | הערכה: המחבל נפגש עם אנשי חמאס בטורקיה

פאדי אבו-שחידם ביקר כמה פעמים במדינה לפני שביצע את הפיגוע. לטענת בני משפחתו, הוא טס כדי לבקר את בנו ובשביל נכס שהוא מחזיק בטורקיה
סולימאן מסוודה
22 בנובמבר 2021
20:09

פיגוע הירי בירושלים: המחבל פאדי אבו-שחידם ביקר כמה פעמים בטורקיה לפני שביצע את פיגוע הירי בעיר העתיקה - כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. לפי החשד במערכת הביטחון, אבו-שחידם נפגש עם אנשי ארגון חמאס שהכווינו אותו לבצע את הפיגוע.

כשבני משפחתו נחקרו בשב"כ הם נשאלו מה פשר הפגישות שלו עם אנשי חמאס בטורקיה. הם טענו בחקירה כי הוא נהג לבקר את בנו שלומד במדינה, וכן לבקר בנכס שהוא מחזיק בטורקיה, לצד עוד השקעות שלו במקום.

טורקיה היא קרקע פוריה של אנשי חמאס, ובה מתגורר סאלח אל-עארורי, סגן מנהיג חמאס והאחראי על פעילות הארגון בגדה, ומי שמואשם בהכוונת פעילי הארגון לבצע פיגועים בישראל ובגדה המערבית. אשתו של אבו-שחידם, שנסעה לירדן בטרם ביצע בעלה את הפיגוע, חזרה היום לארץ ונעצרה על ידי שב"כ. היא נחקרת על ידי שב"כ והמשטרה וטוענת שלא ידעה על כוונת בעלה לבצע את הפיגוע. 

אבו-שחידם, איש הזרוע המדינית של חמאס, רצח אתמול את אליהו קיי ופצע עוד ארבעה אנשים בפיגוע ירי בשער השלשלת בעיר העתיקה. המונים השתתפו אתמול בתהלוכה שיצאה לכיוון ביתו במחנה הפליטים שועפאט וקראו: "אנחנו אנשי מוחמד דיף" ו-"לירושלים הולכים שהידים במיליונים".

מקורות פלסטיניים פרסמו היום את צוואתו כביכול של המחבל, ובה נכתב: "אני כותב מילים אלו בשמחה גדולה. אני מוכן לאחר שנים רבות של הכשרה אמונית וצבאית לפגוש את האל כשהיד".