תו ירוק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשטרה לא הצליחה לפצח את ההצפנה: המחשבים הוחזרו לחשודים בזיוף תווים ירוקים

שני אחים מהצפון נעצרו בחשד שהיו מעורבים בקבוצת טלגרם בו בוצעו המעשים, והציוד שלהם הוחרם. אך חוקרי 433 לא הצליחו להוציא מהם ממצאים פליליים – והתיק נסגר
שלי טפיירו
22 בנובמבר 2021
21:40

יחידת להב 433 עצרה בחודש מארס שני צעירים מהצפון בחשד למעורבות בתעשיית הזיופים של התו הירוק. לפי החשד הם היו בקבוצת טלגרם עם עשרות אלפי משתתפים שבה בוצעו לכאורה העסקאות המפוקפקות. יחד איתו הוחרמו גם המחשבים בהם השתמש. היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11 נחשף כי אחרי שהמשטרה לא הצליחה לפצח את ההצפנה ולהוציא מהם ממצאים מפלילים, הם נאלצו להחזיר לו את הציוד שנתפס. 


התיק זכה לטיפול מיוחד של להב 433 ויחידת הסיעבר בעקבות מידע מודיעיני. במשך חודשים ארוכים החזיקה המשטרה את המחשבים של החשודים אך לא הצליחה לפצח את הקודים המוצפנים להוצאת המידע מהם. השבוע התייצבו החשודים ביחידת להב 433 כדי לאסוף את המחשבים והציוד שנתפס.

סניגורם של החשודים בזיוף תו ירוק, עו"ד סתיו סער, מסר: "החשודים הוצגו כמי שמשתייכים לתעשייה מסחרית של זיופים חמורים, שלהם השלכות קשות על בריאות הציבור. נוכחנו לראות כי לא נמצא בסיס ממשי לחשד, והדבר הוביל לשמחתי לסגירת התיק". 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "במשטרת ישראל נפתחה חקירה שנוהלה ביסודיות ובמקצועיות תוך מיצוי הראיות מחומרי החקירה שנאספו. בסיום החקירה הועברו כלל הממצאים לעיון והחלטת הפרקליטות כמקובל".