-
צילום: דוד כהן, פלאש 90

מומחה לזיהוי פלילי: לא ראיתי טביעת נעל בזירה

המשפט של רומן זדורוב, הנאשם ברצח תאיר ראדה, נמשך היום בבית המשפט המחוזי בנצרת • לפני כשבועיים העיד המדובב של זדורוב: "המשטרה לא הכניסה לי מילים לפה"
חן ביאר
23 בנובמבר 2021
12:46

בבית המשפט המחוזי בנצרת נמשך משפטו החוזר של רומן זדורוב המואשם ברצח תאיר ראדה. שמואל פיאמנטה, מומחה לזיהוי פלילי שטיפל בממצאי הזירה לאחר הרצח, העיד כי הוא "לא זוכר שראינו שם טביעות נעל. אני חייב להגיד שגם על המכנסיים של תאיר לא זיהינו. זאת הסיבה שלא בדקנו מייד עם חומר שמבליט ומסייע לבחון את הממצאים. לא זיהיתי שם שום דבר. עבדנו שם ברצף, ואנחנו מתעדים את מה שאנחנו רואים. אני חייב להודות שגם עכשיו שאני בוחן את התמונות מהזירה אני לא רואה כאן טביעת נעל".

ביחס לכתם הדם שבין שני תאי השירותים, המומחה לזיהוי פלילי אמר כי הוא זוכר שהיה לו חשד שיש סימן לכף יד והוא העביר את הנושא לבדיקת טביעות אצבע, מבלי שהבדיקה הובילה לממצאים. במידה שהיו נמצאים סימנים שמדובר בכף יד - הדבר היה תואם את גרסת התביעה והשחזור של זדורוב.

לפני כשבועיים העיד המדובב שבפניו הודה זדורוב מאחורי פרגוד. חלקה הראשון של העדות התקיים בדלתיים סגורות. המדובב סיפר בעדותו כי הוא ידע מהמשטרה שנרצחה ילדה בבית הספר. "המשטרה לא מסרה לי שום פרטים. אני צריך באמצעות הדיבוב להוציא את הפרטים", הסביר. 

לדבריו, לא היו שום קונספירציות. "המשטרה לא יכלה להכניס לי דברים לפה או משהו. זה היה אסור. לא דיברו איתי בכלל על התיק. נכנסתי לתא הייתי שם כמה ימים, הייתה הודאה בדיבור איתו. חוץ מזה לא היה שום דבר. לא הכנסתי לו שום דבר לראש", אמר. בחקירתו הנגדית הטיחו במדובב כי הוא "מניפולטור ושקרן".

הסיכוי האחרון של זדורוב | האזינו לעוד יום

מוקדם יותר באותו שבוע העיד יואב חדד, תושב קצרין שהיה בין האנשים שמצאו את תאיר ראדה ללא רוח חיים בתא שירותים בבית הספר בו למדה, העיד במשפט. חדד סיפר כי זמן מה לאחר הרצח התקשרו אליו מהמשטרה וביקשו ממנו להגיע ולמסור את הנעליים שלו לבדיקה - אך איש לא לקח אותם ממנו.