הטרדה מינית במג"ב, ארכיון

לוחם מג"ב נאשם בהטרדות מיניות ומעשים מגונים בשוטרות

הלוחם מואשם שהטריד ארבע שוטרות, שעבדו עימו ביחידה, שוב ושוב - למרות סירובן וכי באחת השוטרות ביצע מעשים מגונים • הלוחם הורחק ממשמר הגבול
ורד פלמן
23 בנובמבר 2021
09:27

לוחם מג"ב בן 21 נאשם בהטרדות מיניות ומעשים מגונים בארבע שוטרות ששרתו עימו בפלוגה, כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. על פי כתב האישום שהגישה המחלקה לחקירות שוטרים בימים האחרונים לבית משפט השלום בחיפה, הלוחם פנה לשוטרות בעת פעילות מבצעית ובהזדמנויות שונות בבסיס שבו שירתו ושאל אותן שאלות חוזרות ונשנות על הרגליהן המיניים, על בני זוגן ושאלות נוספות בעלות אופי מיני. כשסירבו לענות, בחלק מהמקרים חזר ושאל את השוטרות שוב כאשר פגש בהן.

באחת השוטרות אף ביצע מעשים מגונים - הניח את ידו כמה פעמים על רגלה ועל החלק העליון של ירכה - בלי הסכמתה, נישק את גב כף ידה תוך שהוא אומר כי אם תהיה חברה שלו הוא ידאג שתהיה מצטיינת קורס. עוד על פי כתב האישום הנאשם נטל את נשקה והחזיר אותו רק לאחר שאמר שתהיה חייבת לנשקו.

פעולותיו של הלוחם היו חוזרות ונשנות, למרות סירובן של השוטרות לשתף עימו פעולה. באחד המקרים אמר הנאשם ללוחם אחר על אחת המתלוננות: "היא יכולה להעביר לך את הזמן. היא נראית בחורה שיכולה להעביר את הזמן". מייד לאחר אמירה זו שאלה המתלוננת את הנאשם: "מה זה אמור להביע?".

עם גילויי החשדות הלוחם הורחק ממשמר הגבול. 

אתמול פורסם כי לוחם בסוללת כיפת ברזל חשוד באונס אלים שביצע בלוחמת ששירתה לצידו. החשוד נעצר בשבוע שעבר על ידי מצ"ח לאחר שהחיילת הגישה נגדו תלונה ומסרה עדויות מפורטות על האירוע ועל מערכת היחסים בין השניים. בחקירתו טען החשוד כי המעשים בוצעו בהסכמה מלאה של המתלוננת.

ללוחם מיוחסים חשדות חמורים של עבירות אונס, מעשה מגונה בכוח, הטרדה מינית, תקיפה וניסיון גרימת חבלה חמורה. הוא הובא להארכת מעצר בבית הדין הצבאי ביפו פעמיים מאז נעצר, בפעם האחרונה ביקשו סנגוריו לשחררו למעצר פתוח ביחידתו. בית הדין הורה על הארכת מעצרו וקבע כי "קיים חשד סביר למעשיו של החשוד". מחר יובא החשוד להארכת מעצר נוספת בבית הדין. בשמו נאסר לפרסום בשלב זה.