ח"כ דוד אמסלם

אמסלם: אני לא מקלל - אבל בוודאי שמתכוון להעליב

ח"כ מהליכוד הסביר את ההתבטאויות האחרונות שלו בריאיון ל"שליגואטה": "משפילים אותי בכנסת כל יום, אני לא קם יום אחד מתחיל לדבר ככה" • על דברי יולי אדלשטיין אמר: "יהיו בחירות בליכוד, נראה מה יהיה"
שליגואטה
23 בנובמבר 2021
18:34

ח"כ דוד אמסלם אמר היום (שלישי) כי הוא לא מתחרט על סגנון ההתבטאויות שלו בתקופה האחרונה בכנסת: "אני לא קם יום אחד וסתם מתחיל לדבר ככה. משפילים אותי בכנסת כל יום", אמר. בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב אמר: "אני לא מקלל. כשאני אומר משהו הכול בשפה נכונה. בוודאי שאני מתכוון להעליב אותו כי אני חושב שהוא עשה מעשה שפל. אני לא אומר ללפיד 'אתה גאון גדול' - אני אומר לו אתה אפס מאופס". 

האזינו לריאיון המלא בתוכנית "שליגואטה" בכאן רשת ב

אמסלם המשיך והתייחס לסגנון הבוטה שמייחסים לו בעקבות התבטאויותיו האחרונות: "אני לא מקלל אותם. אם אני אומר למישהו 'אתה סמרטוט רצפה', אני מתכוון שאני רואה את לפיד מבקש ממיקי לוי להתחלף, אז אני הולך ללוי ושואל אותו 'מה אתה סמרטוט רצפה שלו? אני קיללתי מישהו? לפיד קרא לי בכנסת כלב רוטווילר". 

"אני לא מחלק לאף אחד ציונים", אמר אמסלם, "אבל כשאני מרגיש שרומסים אותנו על בסיס את המדיני ודרך אגב את המדינה, אני לא יכול לדבר בניחותא. מה נעשה נשתוק? ננהג כמו אדלשטיין ולא נדבר אף מילה?". 

בהמשך הגיב לדבריו של ח"כ ממפלגתו יולי אדלשטיין, שאמר בכנס באוניברסיטת רייכמן: "בליכוד יש כבשה שחורה ואולי יותר מאחת. אני מזכיר לך מי נבחר במקום הראשון בפריימריז האחרונים - כנראה לא מישהו שקילל הרבה".

אמסלם טען כי אדלשטיין התקשר אליו לאחר ההתבטאות כדי להתנצל: "אני מכבד את יולי. הוא אמר לי לא התכוונתי אליך". הוא הוסיף: "יהיו לנו בחירות בפעם הבאה, בואו נראה מה יהיה. אם האנשים לא חושבים שאני מייצג אותם נאמנה שלא ייבחרו בי".

האזינו לקטע מתוך ההתבטאות של ח"כ אמסלם בטוויטר

הח"כ מהליכוד התייחס גם לסערה סביב התבטאויותיו בשיחה שהועברה בשידור חי בספייס בטוויטר, בה אמר כי "אנחנו צריכים להיות מפוכחים ולהבין שמדובר כאן בזאבים שטורפים את כל מה שזז, ואם אנחנו לא נדע לרסן אותם ולהכניס אותם למכלאה, בסוף הם יאכלו אותנו שוב פעם ואז המדינה הזאת תלך לפי תהום". הוא הסביר את דבריו: "הבאתי מטאפורה. אתה משתמש בביטויים שהם סוג של מטאפורה כשאתה רוצה להמחיש משהו. התחושה שלי היא שמערכת המשפט כבר מזמן גלשה מעבר לסמכויותיה".