-
צילום: דוברות המשטרה

חשד: הרכב של מפקד יחידת הפרשים ביס"מ ירושלים הוצת בקריית ארבע

סמוך למקום חניית הרכב רוסס על קיר: "ד"ש מאהוביה" • מהמשטרה נמסר: "כל ניסיון של ביריונים חסרי רסן להטיל אימה - יטופל ביד קשה" • כוחות הביטחון פינו את המאחזים הבלתי חוקיים "גאולת ציון" ו"רמת מגרון" בבנימין
כרמל דנגור
24 בנובמבר 2021
08:17
עודכן ב 25 נובמבר 15:55

מחאת אהוביה סנדק: הרכב של מפקד יחידת הפרשים ביס"מ ירושלים נשרף אתמול (רביעי) בקריית ארבע. על פי החשד הוא הוצת. סמוך למקום חניית הרכב רוסס על הקיר הכתובת "ד"ש מאהוביה". המשטרה פתחה בחקירה. מוקדם יותר היום כוחות הביטחון פינו את המאחזים הבלתי חוקיים "גאולת ציון" ו"רמת מגרון" בבנימין - שפונו כבר ביום חמישי שעבר, ומאז הוחל בבנייתם מחדש. מהמשטרה נמסר: "כל ניסיון של ביריונים חסרי רסן להטיל אימה - יטופל ביד קשה".

בכל אחד מהמאחזים מפונים שלושה מבנים. יו"ר עוצמה יהודית, חבר הכנסת איתמר בן גביר, אמר בתגובה כי "כך נראית מדיניות של ממשלת האחים המוסלמים והשר לביטחון הפנים השמאלני - מכשירים בפזורה בתים לא חוקיים, ומגרשים בגאולת ציון".

ביום ראשון האחרון, עשרות מפגינים חסמו את הכניסה והיציאה מירושלים באזור גשר המיתרים. הם הפכו במקום מכונית כחלק ממיצג ושפכו צבע אדום, במחאה על מות אהוביה סנדק ובקריאה להעמיד לדין את השוטרים שהיו מעורבים בתאונה שהובילה למותו.

בשבועות האחרונים התחדשה המחאה ונערכו כמה הפגנות בכניסה לירושלים. ביום חמישי נעצרו שישה מוחים וכביש 1 נחסם חלקית באזור למשך שעות. המשטרה השתמשה במכת"זיות ובואש לפיזור המפגינים. בשבוע לפני כן ניסו כמה מפגינים לחסום את הכניסה לבירה. כמה צעירים טיפסו על גג אוטובוס, גרמו נזק לניידות ויידו אבנים לעבר הכוחות. 21 חשודים נעצרו בגין הפרת הסדר הציבורי, אלימות ותקיפת שוטרים. בהפגנה אחרת, יומיים קודם לכן, נעצרו 14 מהמפגינים.

בתחילת החודש פורסם בכאן חדשות כי באופן חריג, ההחלטה בתיק אהוביה סנדק עוברת מפרקליט המדינה ליועץ המשפטי לממשלה. נער הגבעות בן ה-16 מההתנחלות בית עין נהרג בהתנגשות בין כלי רכב שבו נסע לרכב משטרתי, בזמן מרדף בבנימין בחודש דצמבר האחרון. מאז התקרית התקיימה חקירה בעניין, וטרם הוחלט אם להעמיד לדין מי מהשוטרים שביצעו את המרדף.

בפרויקט דוקו מיוחד ששודר בחדשות הערב בכאן 11 כתבת כאן חדשות בשטחים כרמל דנגור, ליוותה קבוצת נערות, בנות 18-13, שעזבו את בית ההורים ואת האולפנה והעתיקו את חייהן למבנה קטן מדיקט במאחז הבלתי חוקי "מעוז אסתר", בין בנימין לבקעת הירדן. השנה האחרונה הייתה מטלטלת במיוחד עבור אחת הנערות, שלהבת - ארוסתו של אהוביה סנדק. בחתונה של אחת הנערות, תועד סנדק מחבק את החתן לאחר החופה. שלהבת חיבקה בזמן הזה את הכלה. לעיניי המצלמות היא משחזרת את ההודעה על מות ארוסה ואת הרגע בו סירבה להאמין שהנורא מכל קרה: "אמרתי לעצמי שזה לא קורה לי, זה לא בתסריט של החיים שלי".