רה"מ נפתלי בנט במליאת הכנסת
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בקואליציה החליטו: להקדים את אישור תקציב 2023

הדיונים במשרד האוצר על התקציב הבא יחלו כבר בתחילת 2022, ויעבור לכנסת כחצי שנה מוקדם ממה שנדרש • המטרה: להעביר מסר שהקואליציה צפויה להמשיך להתקיים בשנתיים הקרובות
זאב קם
24 בנובמבר 2021
09:17

ראשי הקואליציה החליטו לאחרונה להקדים באופן משמעותי את לוחות הזמנים לאישור תקציב 2023, כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. זאת כדי לייצב את הקואליציה ולשדר לכל חלקיה שהיא צפויה להמשיך לעבוד ביחד בשנתיים הקרובות.

על פי מה שדובר לאחרונה באחת מישיבות ראשי המפלגות, הדיונים במשרד האוצר על תקציב 2023 יחלו כבר בקרוב, בתחילת שנת 2022. זאת כדי שאישור התקציב בכנסת יתבצע עד אמצע שנת 2022, חצי שנה מוקדם יותר ממה שנדרש בדרך כלל באישור התקציב. לדעת ראשי הקואליציה, אישור מוקדם של התקציב יקל על תהליך אישורו, יצמצם אפשרות של סחיטה מצד חברי כנסת בקואליציה במהלך אישורו ובעיקר ישדר מסר של יציבות ארוכת טווח עבור הקואליציה.

שר התרבות והספורט חילי טרופר התייחס בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" להצעת החוק שתמנע מנאשם בפלילים להקים ממשלה, ואמר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן: "ברמה העקרונית אני מתנגד לחוקים פרסונליים. ישבתי עם סער והוא הציג בפניי שורה של משוכות כדי שההיבטים הפרסונליים שבו יהיו מזעריים. עמדתי העקרונית הייתה בשום אופן שקשור לנושא הזה, תן לעם להכריע. לפעמים תפיסת העולם פוגשת את המציאות ועולת ספקות בתוכך. ואז אתה מגלה, שיש ראש ממשלה שחשוד בפלילים הדבר הזה מערער את ההתנהלות שלו ושל הממשלה".