מתוך הכתבה

איך הגיעו חומרי חקירה שנגנבו מתחנות משטרה לקברים בקיבוץ בגליל?

לפני שנה בדיוק נפרצו שתי תחנות משטרה בצפון שבהן נחקרו עבירות פרוטקשן והצתה של כנופיות מטובא זנגריה. חומרי החקירה שנוגעים לפרשה הזאת נעלמו, ונמצאו בזמן האחרון בבית קברות, תחת מצבה שבה הוסתרו שקים ובתוכם ציוד משטרתי
רובי המרשלג
25 בנובמבר 2021
08:59

בתוך שישה קברים בבית העלמין בקיבוץ כפר בלום התגלה חומר משטרתי ובו קלסרים ומחשבים שנגנבו בשנה שעברה מתחנות המשטרה בצפת ובטבריה. בפריצה נגנבו מסמכים וחומרי חקירה שעסקו בכנופיות מהכפר טובא זנגריה שגובות דמי חסות. העבריינים לא נתפסו. 

החומר המוטמן התגלה על ידי האחראי על בית הקברות, רפי ברמן, שראה סימני פריצה על המצבות, הרים אותן וגילה את שהקברים מולאו עם אפס מקום בשקיות ראיות של משטרת ישראל, במחשבים של המשטרה ובחומרים נוספים. 

לדברי ברמן, בית הקברות הנמצא בין פרדסים מחוץ לקיבוץ משמש כמקום מפגש לכנופיות. "אחרי שאני שומע על פריצה בצפון, אני מגיע לבית הקברות ומגלה סימני מדורה, סיגריות וכוסות קפה". לאחר הגילוי, נקראה המשטרה, שהוציא צו איסור פרסום מיידי על החקירה. 

מי שבעיקר נפגע מהצו היו משפחות המתים שקבריהם חוללו, שנאלצו לא לספר על המקרה הקשה שפקד אותם. "השוטרים אמרו שאסור לדבר על זה. להחזיק דבר כזה בבטן זה לא פשוט", סיפרה נטע דגני בכרך שהוריה קבורים בקיבוץ. "זה כניסה לאינטימיות, זה משהו מאוד קשה".