הפגנה ברחוב בר אילן
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

60 מיליון שקלים: נזקי הפגנות החרדים נחשפים

בשנה האחרונה מסבים מפגינים נזק רב לרכוש ברחוב בר אילן בי-ם, במחאה על בניית תוואי הרכבת הקלה. החשב הכללי חשף את אומדן הנזק במכתב חריג למפכ"ל ומנכ"ל המשרד לביטחון פנים
עקיבא ווייס
24 בנובמבר 2021
22:24

אחרי כמעט שנה של מחאות אלימות על ידי מפגינים חרדים קיצונים שהסבו נזקים כבדים לרכוש ברחוב בר אילן בירושלים, החשב הכללי במשרד האוצר חושף את היקפי הנזק הכלכלי שנגרם למדינה בעקבות ההפגנות. המפגינים מוחים נגד עבודות הרכבת הקלה ברחוב, בין היתר הם טוענים כי הרכבת תפגע באופי החרדי של השכונה ובעסקים הפועלים בה. 

 

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (רביעי) כי החשב מעריך במכתב חריג ששיגר למפכ"ל ולמנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, כי עלות הנזקים הישירים נאמדת בסך של כ-60 מיליון שקלים. בהמשך אומר החשב כי העלות החודשית לחברת מוריה בגין האבטחה ושיקום הנזקים, עומדת על ממוצע של כעשרה מיליון שקלים בחודש.

עוד נכתב, כי המדינה מזהה פיגור של כשלושה חודשים בעבודות הרכבת הקלה ברחוב, כאשר הנזק הישיר לזכיין בגין כל חודש עיכוב בהפעלה עשוי להגיע לסך עשרות מיליוני שקלים. עוד עולה במכתב ביקורת על התנהלות המשטרה, שלא מצליחה להשתלט על עשרות המפגינים שפוגעים בציוד היקר ובעבודות.