אבו-שחידם

בעקבות הפיגוע בעיר העתיקה: נבחנת האפשרות לתחקר ביטחונית מורים ממזרח ירושלים

במערכת החינוך השהו את הליכי העסקת המורים במזרח ירושלים ובינתיים מקיימים דיונים על אפשרות להעביר מועמדים לתפקיד תחקיר ביטחוני. מבצע הפיגוע בעיר העתיקה, פאדי אבו שחידם, שימש כמורה במזרח העיר
סולימאן מסוודה
24 בנובמבר 2021
23:17

תחקיר ביטחוני למורים: זהותו של מבצע הפיגוע בעיר העתיקה ביום ראשון ממשיכה להעסיק את כוחות הביטחון. היותו של המחבל פאדי אבו שחידם מורה במערכת החינוך במזרח ירושלים הביאה ליוזמה במערכת הביטחון לפיה מורה ממזרח ירושלים שירצה לעבוד בבית ספר עירוני יצטרך לעבור תחקור ביטחוני. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. 

הדיונים בנושא מתקיימים בין מערכת הביטחון, השב״כ ומערכת החינוך. גורמי ביטחון אמרו לכאן חדשות: ״אם זה היה קורה קודם - היינו נמנעים ממצב שבו מחבל עם עבר כמו פאדי אבו שחידם מגיע להיות מורה״. הנושא נמצא בדיונים בין הגופים. העסקת מורים חדשים במזרח ירושלים הופסקה עד בירור האירוע.

בתוך כך, מורים ממזרח ירושלים קיבלו הנחיה שלא לקיים יותר אירועים בעלי סממנים לאומיים פלסטיניים. המורים אף קיבלו סרטונים מאירועים כאלה שפורסמו ברשתות החברתיות, באחד מהם נראות ילדות קטנות מנופפות בדגלי פלסטין כשברקע מושמע שיר לאומני. 

שלשום פורסם כי אבו שחידם ביקר כמה פעמים בטורקיה לפני שביצע את פיגוע הירי בעיר העתיקה. לפי החשד במערכת הביטחון, אבו-שחידם נפגש עם אנשי ארגון חמאס שהכווינו אותו לבצע את הפיגוע. כשבני משפחתו נחקרו בשב"כ הם נשאלו מה פשר הפגישות שלו עם אנשי חמאס בטורקיה. הם טענו בחקירה כי הוא נהג לבקר את בנו שלומד במדינה, וכן לבקר בנכס שהוא מחזיק בטורקיה, לצד עוד השקעות שלו במקום.