גן ילדים בקצרין
צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90

מאמצי גיוס: עשרות גננות מחליפות יועסקו במשרה מלאה

בגלל מצוקת גננות מחליפות, במשרד החינוך החליטו להעסיק בין 50 ל-100 מהן במשרה מלאה ולא באופן שעתי כמו שהיה נהוג עד עכשיו. כך מקווים לפתור את המחסור הכבד המורגש בעיקר באזור המרכז במחליפות ופוגע בהפעלת הגנים • מנכ"ל משרד החינוך לכאן רשת ב: ניתן פתרון גם לסוגיית הסייעות
לירן כוג'הינוף
25 בנובמבר 2021
07:33

בנסיון להתגבר על המחסור בגננות, במשרד החינוך יקימו מאגר של בין 50 ל-100 גננות ממלאות מקום שיעבדו במשרה מלאה בעבור משכורת חודשית ולא יקבלו שכר לפי שעה כפי שקיים היום. כך פורסם לראשונה היו (חמישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. בכך מקווים במשרד החינוך לפתור את משבר המחסור בגננות מחליפות שלא רצו לאייש את המשרה.

על פי התוכנית, בימים שהגננות המחליפות לא יידרשו להחלפה, הן יתגברו גננות בגנים אחרים. במשרד החינוך מעריכים כי בכל חודש נסגרים בין 50-40 גנים בשל המחסור. עיקר המצוקה היא במחוזות תל אביב, המרכז וירושלים. 

העלות המוערכת של המהלך נאמדת בין חצי מיליון למיליון שקלים. מדובר בתוכנית זמנית בלבד לשלושה חודשים - עד חודש מארס. לגבי המחסור בסייעות, טרם סוכמה התוכנית בין מרכז השלטון המקומי, משרד החינוך ומשרד האוצר. 

האזינו לריאיון עפ מנכ"ך משרד החינוך לכאן רשת ב

בריאיון לתוכנית הבוקר הזה עם רן בנימיני בכאן רשת ב, התייחס מנכ"ל משרד החינוך יגאל סלוביק לסוגיה, ואמר כי יימצא פתרון גם למחסור בסייעות בגני הילדים: "כמו שאנחנו נותנים עכשיו מענה לסוגיית הגננות, ניתן מענה גם לסוגיית הסייעות. זה לא יהיה פשוט. נעשה עבודה עם השלטון המקומי ומשרד האוצר, וכמובן שגם סוגיית השכר תהיה על השולחן".

על תחילת מבצע חיסוני הילדים אמר סלוביק: "אחנו לא חושבים שמגבלות על תלמידים בכיתות זו דרך נכונה לטפל בילדים שהוריהם מחליטים שלא יתחסנו. אנחנו צריכים לעודד חיסונים בראייה חיובית".