נמל אשדוד, ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בגלל האיטיות באשדוד - אוניות פורקות בחיפה, ומשאיות מובילות את הסחורה דרומה

מעקב צבע הכסף: בזמן שכולנו סובלים מעומס בכבישים וזיהום אוויר, אלפי משאיות עושות את הדרך מחיפה לאשדוד, וזה בגלל שהנמל הדרומי מעקב פריקת סחורות בשבועות שלמים. מנכ"ל הנמל טען שהעומס דווקא ירד, אלא שהיבואנים סבורים שאם הייתה ירידה בעומס - זה בגלל שהם עברו לפרוק בחיפה
צבע הכסף
25 בנובמבר 2021
05:42

הבלאגן בנמל אשדוד: אוניות שאמורות לפרוק סחורות בנמל אשדוד פורקות בנמל חיפה ומשם הסחורות מועברות במשאיות לאשדוד. כך דווח אמש בתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב. משאיות אלו מוסיפות על העומסים בכבישים ומזהמות את האוויר.

הבלגאן בנמל אשדוד | האזינו לכאן רשת ב

יבואני תבואות מספרים לצבע כסף כי המחסנים שלהם נמצאים באשדוד, אבל בגלל קצב הפריקה האיטי באשדוד והעומס, הם מעדיפים להסיט את האוניות לחיפה, לפרוק את הסחורה שם ולהעביר אותה במאות משאיות למחסנים בנמל אשדוד.

לטענתם זה יוצא להם זול יותר מאשר להמתין בפקקים בכניסה לנמל אשדוד ולספוג קנסות. מנכ"ל של אחת החברות אמר כי העדיף לשלם חצי מיליון שקלים להובלה במשאיות, מאשר לשלם קנס של מעל חצי מיליון דולר לחברת הספנות בחו"ל, בגלל קצב הפריקה האיטי בנמל אשדוד.

מנכ"ל של חברה אחרת אמר כי מדובר בחלם וכי ברור לו שזה לא הגיוני אבל אין לו ברירה. חן כהן מנכ"ל חברת ADM תעשיות אמר כי הוא מחזיק בשיא הלא מחמיא של העיכוב הממושך ביותר בתולדות המדינה בנמל. הוא סיפר במשדר על אונייה שהגיעה ב-29 באוגוסט ונכנסה לפריקה ב-4 באוקטובר.

בעולם כולו הרציף מחכה לאונייה, באשדוד האונייה מחכה לרציף, והרבה. לאחר המתנה של מעל 30 יום, נכנסים לעבודת הפריקה וזו במקום לקחת שבוע נמשכת שלושה שבועות. מנכ"ל נמל אשדוד שיקו זאנה הגיב בתוכנית ואמר כי העומס בנמל דווקא ירד בחודשים האחרונים והשאיפה היא שהמצב יילך ויישתפר.  יבואנים ששוחחנו איתם הסכימו עם הקביעה שהעומס ירד, אך תלו זאת בכך שכולם עברו לחיפה.