-

דו"צ בשפה הערבית חשף: קצין סורי האחראי על התצפיות ברמת הגולן מסייע לחיזבאללה

מתוקף תפקידו כאחראי על התצפיות, עוסק הקצין בתחומי החקר של עמדות התצפית ובסיורים. חלק מסיוריו נערכים באזורי החיץ, בהם אסורה נוכחות צבאית סורית. בנוסף, הוא מלווה אנשי חיזבאללה ומתקן עמדות בהן עושה שימוש ארגון הטרור ואיראן
כרמלה מנשה, איתי בלומנטל ורועי קייס
25 בנובמבר 2021
17:05

דובר צה"ל בשפה הערבית, סא"ל אביחי אדרעי, חשף היום (חמישי) כי קצין בצבא סוריה בשנות ה-30 לחייו, תושב עכרמה שבאזור חומס, מסייע לפעילות חיזבאללה באזור החיץ ואחראי על התצפיות בגבול רמת הגולן. הקצין, נקיב בשאר אלחסין, משמש כמפקד פלוגת הסיור בחטיבה 90, וכחוליה מקשרת עיקרית בין מפקדת הדרום של חיזבאללה לגיס 1 של צבא סוריה.

מתוקף תפקידו כאחראי על התצפיות, עוסק הקצין בשגרת התצפיות, בתחומי החקר של עמדות התצפית ובסיורים שונים בחזית. חלק מסיוריו של אלחסין מתקיימים באזור החיץ, בהם על פי הסכם הפרדת הכוחות מ-1974 אסורה נוכחות צבאית סורית. נוסף על כך, הוא מלווה אנשי חיזבאללה ואף מתאם טיפול ותיקון עמדות השייכות לארגון הטרור, שעושה בהן שימוש, ולעתים לאיראן

"אלחסין וחטיבה 90 אליה הוא משתייך, פועלים בשיתוף פעולה עם ארגון הטרור חיזבאללה ועם איראן, תוך ניצול המצב הקשה בדרום סוריה ושימוש ציני בתושבי המקום. כוחות צה"ל עוקבים אחר הנעשה מעברו השני של הגבול ואחרי כל אדם המנסה לפגוע בביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. המשטר הסורי אחראי לכל פעילות המבוצעת משטחו נגד מדינת ישראל", כתב סא"ל אדרעי.

בבוקר שאחרי הדיווחים על התקיפה שמיוחסת לישראל בקוניטרה, גורמי אופוזיציה סורים דיווחו כי צה"ל פיזר מנשרים בצד הסורי של הגבול שבהם הזהיר את החיילים בצבא סוריה מהמשך שיתוף הפעולה שלו עם חיזבאללה שיביא עליו סבל ואסון. במנשרים הוזכר שמו של מפקד פלוגת התצפיות בחטיבה 90 בצבא סוריה, הקצין בשאר חוסיין. לפי הגורמים, היעדים שהותקפו הם בניין משרד האוצר, עמדת תצפית בתל כרום ומשרדו של הקצין.