פרדי בן שטרית בעדות בוועדת הבדיקה
צילום: פלאש 90

סוהר שב"ס שנחקר בפרשת הסרסור בסוהרות: "החקירה הייתה מאוד מעמיקה"

הסוהר אמר לכאן חדשות בעקבות עדות מפקד כלא גלבוע: זו בחירה שלו לעסוק בזה או לנסות להסיט לזה • הבדיקה תהפוך לחקירה - המשטרה תהיה חייבת לזמן את מפקד כלא גלבוע אחרי העדות בוועדה • פרקליט המדינה מעורב בעצמו בבדיקת הדברים
משה שטיינמץ ותמר אלמוג
25 בנובמבר 2021
20:24

בעקבות עדות מפקד כלא גלבוע, גונדר משנה פרדי בן שטרית, בפרשת הסרסור בסוהרות, בחדשות הערב בכאן 11 פורסמה היום (חמישי) לראשונה תגובתו של סוהר שב"ס שנחקר בפרשה: "הבחירה של מפקד גלבוע הנוכחי לעסוק בזה או לנסות להסיט את זה, היא בחירה שלו. החקירה הייתה מאוד מעמיקה".

עוד דווח היום כי הבדיקה המשטרתית בעניין צפויה להפוך לחקירה. הסיבה לכך היא שהמשטרה תהיה חייבת לזמן את פרדי אחרי דבריו בוועדה אתמול - ואז הבדיקה תהפוך לחקירה.

אחרי עדותו של מפקד כלא גלבוע, פרקליט המדינה עמית איסמן כבר מעורב בעצמו בבדיקת הדברים. בפרקליטות בודקים את ההתפתחויות, וכצעד ראשון איסמן הנחה את המשטרה להביא את עדותו המלאה של מפקד הכלא בפני ועדת הבדיקה. המטרה - לבחון מה בדיוק נאמר ומה ידע, אם בעצמו או בשמועות, על אלו מעשים. בהתאם לכך יוחלט אם ומתי לגבות עדות ממפקד כלא גלבוע, שכן בעדותו בפני ועדת בדיקה אי אפשר להשתמש לפי החוק לצורך הליך פלילי. אם עדותו תספק כיוונים חדשים – אז התיק צפוי להיפתח מחדש.


השר לביטחון הפנים עמר בר לב פנה היום ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בבקשה לבחון את האפשרות לערוך בחינה מחודשת של ממצאי חקירת פרשת הסרסור בסוהרות והחלטת הפרקליטות בנושא. "הדברים המתוארים בעדותו של גונדר משנה פרדי בן-שטרית, שבוצעו לכאורה בסוהרות בשירות חובה, מעלות קבס ומזעזעות", כתב בר לב.

בוועדה לבדיקת בריחת המחבלים הודיעו היום כי למרות העדות של בן שטרית - הוועדה לא תעסוק בנושא. לאור זאת, פנה השר בר לב למנדלבליט, והוסיף כי בשיחה שקיים עם מפכ״ל המשטרה, רב-ניצב שבתאי, עודכן שבמשטרה בוחנים את העדות.