מתוך הסרט "אלאניס מוריסט: Jagged"
באדיבות: yes ,HOT וסלקום tv

אירוני: הדוקו שהכעיס את אלאניס מוריסט

סרט תיעודי חדש חוזר להצלחה המטאורית של הזמרת הקנדית באמצע שנות ה-90 ולטראומה שליוותה את חייה. אז מדוע מוריסט יצאה נגד יוצריו ונעדרה מהשקתו?
אלון פרוכטר
26 בנובמבר 2021
07:05

זה קרה בקיץ 1995. זמרת צעירה בשם אלאניס מוריסט, שהייתה מוכרת עד אז רק בגבולות קנדה, שחררה סינגל חדש מתוך האלבום הבין-לאומי הראשון שלה. השיר עם המילים הנועזות שמדבר על מערכת יחסים שכשלה, כבש בסערה את תחנות הרדיו בארצות הברית – והשאר היסטוריה.

מוריסט הדהימה את תעשיית המוזיקה. בתוך שנה מכר אלבומה Jagged Little Pill יותר מ-18 מיליון עותקים ברחבי העולם, ואלאניס, בסך הכול בת 21, הפכה לאומן הצעיר בהיסטוריה שזכה בפרס הגראמי לאלבום השנה.

בימים אלה עלה בישראל הסרט התיעודי "אלאניס מוריסט: Jagged". הסרט שצולם בקיץ 2020 חוזר לאותם ימים מנקודת מבטה של מוריסט, באמצעות קטעי ארכיון נדירים וריאיונות עם יוצרי האלבום.

אלא שאת עיקר תשומת הלב תפס קטע בו סרט שבו טענה מוריסט כי הייתה קורבן של אונס מספר פעמים כאשר הייתה בת 15. מוריסט כנראה לא הייתה שלמה עם החשיפה. שעות לפני הקרנת הבכורה החגיגית של הסרט בפסטיבל טורונטו, היא פרסמה במפתיע את הודעה לפיה תיעדר מההקרנה ולא תיקח חלק במסע יחסי הציבור של הסרט, משום שלדבריה הוא "מכיל רמיזות ועובדות שפשוט אינן נכונות".

אז האם מדובר בחילוקי דעות אומנותיים או בשערורייה של ממש? את זאת נשאיר למוריסט ולבמאית הסרט אליסון קליימן. מי שמעדיף להימנע מעיסוק בשאלות הקשות האלה, יכול ליהנות עכשיו מהמחזמר המצליח שרץ בברודוויי ומבוסס על שירי האלבום ההוא, או פשוט ליהנות מהמוסיקה ולהתרפק על העבר.

הסרט "אלאניס מוריסט: Jagged" משודר ב-VOD של yes ,HOT וסלקום tv