מערת המכפלה
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

חמאס על ביקור הרצוג במערת המכפלה: "פגיעה במקומות הקדושים"

ארגןו הטרור מנסה להתסיס את תושבי חברון נגד ביקורו המתוכנן של נשיא המדינה במקום הקדוש בחג החנוכה: "ישראל אחראית לתוצאות הביקור". ארגוני השמאל "שלום עכשיו" ו"שוברים שתיקה" יערכו הפגנת מחאה ביום ראשון בחברון
גיא מעיין
26 בנובמבר 2021
17:48

ביקורו המתוכנן של נשיא המדינה יצחק הרצוג במערת המכפלה בחברון מעורר תגובות מבית ומחוץ: אחרי הודעות גינוי מטעם חברי כנסת וארגוני שמאל, גם ארגון הטרור חמאס מגיב לביקור המתוכנן. בהודעה מטעם הארגון כינה בכיר חמאס איסמאעיל רדוואן את הביקור "פרובוקציה" ו"פגיעה בקדושת המקום" וקרא לפלסטינים לצאת כנגד הביקור, תוך שהוא מטיל על ישראל את האחריות לכל תוצאותיו.

ביום ראשון יקיימו "שלום ועכשיו" ו"שוברים שתיקה" הפגנת מחאה נגד הביקור. משלום עכשיו נמסר: "ההתנחלות בחברון היא הפנים המכוערות ביותר של השליטה הישראלית בשטחים. בלתי נתפס שנשיא המדינה, שאמור להיות דמות מאחדת, בוחר מכל המקומות להדליק נר במקום שהפך למעוז הכהניזם ולסמל הדיכוי והאלימות".

חברת הכנסת מיכל רוזין כתבה שלשום בטוויטר: "החלטת הנשיא להדליק נר ראשון של חנוכה במערת המכפלה שגויה. נשיא צריך להיות דמות מאחדת. השליטה בחברון בכלל ובשטחים הכבושים בפרט שנוייה במחלוקת פוליטית חריפה ביותר. מבין כל ההתנחלויות, ההתנחלות בחברון סביב מערת המכפלה היא המקוממת ביותר".

חברה של רוזין לקואליציה, ח"כ ניר אורבך, הגיב לציוץ: "מיכל יקרה, מערת המכפלה נקנתה על ידי אברהם אבינו בכסף מלא מאת עפרון החיתי. זה מעל כל מחלוקת פוליטית. סלע קיומנו". יו"ר הכנסת לשעבר יולי אדלשטיין כתב: "מערת המכפלה אינה שנויה במחלוקת ולעולם לא תהיה שנויה במחלוקת. מערת המכפלה היא אבן יסוד בהיסטוריה של העם היהודי ולנצח תהיה כזו".