מתוך גיבורים

הכבאי שהציל את הבניין בחולון, השוטר שחילץ מלינץ': הגיבורים של 2021

סיפורי גבורה מהשנה החולפת: פרויקט מיוחד של כאן חדשות לכבוד חג החנוכה
פלג נתנאל
28 בנובמבר 2021
23:00
עודכן ב 05 דצמבר 23:15

שנת 2021 הייתה הרבה דברים. לצד מבצע צבאי ומתקפת טילים, משבר קורונה ושסעים, חשוב לראות גם את האור. לכבוד חג החנוכה, כל נר שנדליק השבוע נקדיש לסיפור אחד של גבורה מהשנה החולפת. "גיבורים" - פרויקט מיוחד, השבוע בחדשות הערב. 

רץ לתוך ההמון - ומונע לינץ': הסיפור של רב פקד אמיר בן קיקי

רב פקד בן קיקי נקלע באירועי מבצע שומר החומות לניסיון לינץ' בשלושה צעירים בירושלים - וחילץ אותם לבדו - מול המון ערבי מתלהם. כעת הוא נפגש עם אחד הפצועים שהציל לראשונה.

אושפז 120 יום במחלקת קורונה – והחלים: הסיפור של שמעון ביטון

נס מהלך: המשפחה שלו נקראה להיפרד ממנו ואחות כתבה לו מכתב הספד, אבל שמעון הפתיע את כולם - וניצח את הקורונה אחרי 120 ימים של מלחמה.

"אוספים חתיכות": הגיע עם אשתו ללידה וחזר רק עם התינוקת - הסיפור של ניסים ללוש

ניסים וקארין לאלוש הגיעו לבית החולים סורוקה לפני כחצי שנה ללידת בתם השנייה, אבל במהלך הלידה מצבה של קארין הסתבך והיא נפטרה בעקבות תסחיף מי שפיר. התינוקת, קרן אור, ניצלה בניתוח חירום - וניסים נותר אב יחידני לשתי בנות.

"אמרו - בוא, יש מתים": אנשי הרפואה שטיפלו בנפגעים באסון מירון

כפיר ורועי היו שם בלילה של האסון הכבד על ההר, ונלחמו כדי להציל כמה שיותר חיי אדם. רועי היה הרופא היחידי בהר מירון באותו הזמן, ונאלץ לקבוע את מותם של 39 הרוגים. כפיר הפרמדיק היה מהראשונים שהגיעו לזירה. אחרי שהכול נגמר - הם חוזרים ללילה הקשה. 

"הבנתי שיש סכנה מיידית": המפקד שהציל עשרות דיירים מהבניין בחולון

רשף יוני בוצ'קובסקי היה בתורנות בתחנת הכיבוי בחולון כשהתקבלה קריאה על דלת שלא נפתחת בבניין בעיר. בתוך 15 דקות הוא החליט לפנות את הבניין – אחרי שגילה בו סדקים. פחות מיממה אחרי, הבניין קרס. הדיירים איבדו את כל רכושם, אבל נותרו בחיים.

נהג האוטובוס שהציל את חיי הנוסעים שניות לפני פגיעת הרקטה ב"שומר החומות"

בשיאו של מבצע "שומר החומות", בזמן אזעקה שנשמעה בחולון, מיהר אלכס לונסקי לפנות את נוסעי האוטובוס שלו למרחב מוגן סמוך. 30 שניות אחר כך האוטובוס ספג פגיעה ישירה של רקטה, ונשרף לחלוטין. 

תגיות:
גיבורים