נשות הכותל, ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הרבנים קניבסקי ואדלשטיין במכתב נגד מתווה הכותל: "למנוע את החרפה"

מנהיגי הציבור החרדי ליטאי כתבו לאנשיהם: "הננו בזה למחות בעוז נגד הכוונה לחלל את קדושת הכותל המערבי על ידי נתינת מקום והכרה למהרסי הדת" • ח"כ גפני נגד ביקור ח"כ גלעד קריב בכותל: "אנחנו נהיה שם לעצור אותו בגופנו"
עקיבא ווייס
30 בנובמבר 2021
00:17

המחלוקת על הכותל: בעוד הממשלה מנסה למצוא פיתרון מתווה לתפילה בכותל המערבי, רבני הציבור הליטאי הרבנים חיים קניבסקי וגרשון אדלשטיין פרסמו הערב (שני) מכתב חריף ובו מחאה על מה שהם מגדירים "נתינת מקום והכרה למהרסי הדת".

הציבור בעד מתווה הכותל? תלוי איך שואלים | שמואל רוזנר, המדד

"הננו בזה למחות בעוז נגד הכוונה לחלל את קדושת הכותל המערבי על ידי נתינת מקום והכרה למהרסי הדת רח"ל, אשר רצונם לעקור את הכל ולחלל שם שמים ח"ו", נכתב. הרבנים מוסיפים: ”על כל אחד ואחד לעשות הכל למנוע את החרפה במקום הקדוש, ולהתחזק בתורה ובתפילה, למען נזכה למניעת חילול השם ולביאת משיח צדקינו במהרה”.

היום התבטא יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני נגד הח"כ ממפלגת העבודה והרב הרפורמי גלעד קריב: "אם גלעד קריב מתכוון להגיע בראש חודש לכותל המערבי אנחנו נהיה שם לעצור אותו בגופנו. לא ניתן לחלל את המקום הקדוש ביותר לעם היהודי". 

בראש חודש כסלו ביטלו חברי הכנסת קריב ואלון טל ביקור בתפילת ארגון "נשות הכותל" בכותל המערבי, בעקבות פנייה של נשיא המדינה יצחק הרצוג. למחרת ביקרו נשות הכותל ברחבה, ביקור שגרר מתקפה עליהן מצד מתפללים אחרים במקום.