הרב לאו והרב אדלשטיין
צילום: פלאש 90

נשיא מועצת גדולי התורה הרב אדלשטיין מסרב להיפגש עם הרב הראשי לאו

השניים לא מקיימים פגישות כבר חודש בעקבות פגישותיו של הרב הראשי עם שר הדתות מתן כהנא בנושאי כשרות וגיור
עקיבא ווייס
02 בדצמבר 2021
21:59

נשיא מועצת גדולי התורה, הרב גרשון אדלשטיין, מסרב להיפגש עם הרב הראשי לישראל, דוד לאו מזה חודש. היום (חמישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שהסיבה להחרמה היא שלאו ממשיך להיפגש עם שר הדתות, מתן כהנא, בלי לקבל את אישורו של הרב אדלשטיין לכך. 


לדברי גורמים המעורבים בנושא, הזעם הגיע לאחר שרבני ערים ודיינים בבית הדין הגיעו לרב אדלשטיין עם תלונות על משא ומתן שמקיים הרב לאו עם שר הדתות כהנא, כשלדבריהם הוא אף קיים שתי פגישות לפחות עם השר בענייני כשרות וגיור. ”ראש הישיבה לא הסכים לקבלו מאחר שהוא עושה דברים על דעת עצמו, למרות התחייבות מפורשת שלו בעת שנבחר לרב ראשי להתייעץ עם גדולי הדור“, אמרו הגורמים. מלשכת הרב לאו נמסר: ”לא מכירים את המידע הזה”.

בד בבד, הרב לאו התקבל היום לביקור בביתו של מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הרב חיים קניבסקי.

בתוך כך, הסיעות החרדיות יוזמות הקמת מטה מאבק משותף, במטרה לייצר חזית נחושה נגד מה שהן מכנות - "מהלכי ההרס של ממשלת הזדון". סיעות ש"ס ויהדות התורה ייפגשו ביום שני לישיבת סיעה משותפת כדי לקבוע צעדי פעילות של מטה משותף למאבק ציבורי לשמירה על ערכי מסורת.

בהודעה המפלגות נכתב: "לנוכח המשך השתוללות הממשלה בצעדי פגיעה ביהדות ומסורת ישראל בכל תחום, המהווים סכנה חמורה לערכי המדינה היהודית, בעידוד להפעלת תחבורה ציבורית בשבת, מתווה לחילול הכותל המערבי, רפורמות לפגיעה במערכות הכשרות, מעמד הרבנות הראשית וסכנת הגיורים הרפורמים – הודיעו המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה, על הקמת מטה מאבק משותף, בתיאום עם סיעת הציונות הדתית".