טוב-רואי, הודיה, יניב והללי מעודד
צילום: באדיבות המשפחה

הללי בת ה-6 וטוב ראי בן ה-3 הובאו למנוחות

הוריהם הודיה ויניב מעודד מאושפזים במצב קשה • סבם של הללי וטוב ראי ספד להם בהלוויה: "הלב נקרע מחוסר היכולת להבין אסון שכזה" • דודם של הילדים לכאן רשת ב: מסתכלים קדימה ותומכים במי שנשאר • בתאונה נהרגו גם שני צעירים פלסטינים כבני 20, תושבי הכפר שוקבא
איתי שיקמן
04 בדצמבר 2021
19:40
עודכן ב 23:19

התאונה הקטלנית בבנימין: הללי בת ה-6 וטוב ראי בן ה-3 הובאו הלילה (שבת) למנוחות, כשהוריהם מאושפזים במצב קשה. אהובה ורפי מעודד, הוריו של יניב שנפצע קשה בתאונת הדרכים סיפרו לכאן חדשות כיצד קיבלו את הבשורה הקשה אמש. "בדרך כלל בכל יום שישי, במשך שנים, יניב מתקשר לאחל לנו שבת שלום", סיפר רפי. "הפעם הוא לא התקשר, אמרתי 'בטח זה כי הוא עבר דירה ביום רביעי אז הוא לחוץ'. בערב, בשעה שבע וחצי-שמונה בערב הגיע אלינו קצין המשטרה ובישר לנו את הבשורה המרה".

"הוא אמר לנו: 'הנכדים שלכם נהרגו, הבן שלך פצוע קשה, כלתך פצועה קשה'. הוא אמר לנו מה קרה, שערבי בלי רישיון נהיגה ואוטו לא תקין חצה פס לבן, עשה פרסה ונכנס בו חזיתית. זהו, עכשיו שניהם מונשמים. אני לא יודע מה קורה איתם", סיפר מעודד.

"זה לא קל, אנחנו שואבים כוחות מהמשפחה והחברים שמחזקים ומחבקים", אמר הערב ישי ראוכברגר, דודם של הילדים שנהרגו. בריאיון לאימאן קאסם סלימאן בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב, הוסיף הדוד כי המשפחה מנסה להסתכל קדימה ולראות איך תומכים במי שנשאר.

"יש לנו משפחה ענפה משני הצדדים שתומכת. אנחנו מתרכזים בעצמנו, לחזק אותנו ואת הפצועים ולקוות לטוב ולהתפלל. מאמין שעם הזמן נסתכל קדימה ונראה מה אפשר לעשות מעבר", אמר ראוכברגר.

האזינו לריאיון עם ישי ראוכברגר בכאן רשת ב:

ראש מועצת יש"ע דוד אלחייני אמר בעקבות מותם של הללי וטוב ראי: "ילדי משפחת מעודד מצטרפים, בכאב עצום ובלתי נתפס לקורבנות הנוספים שנספו בכביש 446. יום יום עולים לכביש נהגים פלסטינים עם רכבים שלא מיועדים לנהיגה, לא נשמעים לחוקי התנועה ונוהגים בפרעות. הבעיה הקשה הזו יכולה להיפטר רק ע״י שינוי במדיניות, אכיפה מסיבית וטיפול בתשתיות".

גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ספד לשניים, וקרא למדינה להשקיע בתשתיות הכבישים באזור יהודה ושומרון: "אם רק הכביש לא היה כל כך צר ומדינת ישראל הייתה משקיעה יותר בתשתיות הכבישים ביהודה ושומרון, אם רק מדינת ישראל הייתה מבינה שצריך לעצור את ההתפרעות הקשה הזו של הרשות הפלסטינית בכבישים, לא היינו עומדים כאן היום. אתם הייתם מדליקים הערב נר שביעי של חנוכה עם אבא ואמא היקרים, ואנחנו היינו מלווים אתכם לבית הספר ולגן בישוב".

בבית החולים נאבקים להציל את חיי הוריהם של הללי וטוב ראי. מצבם קשה מאוד. הצוות הרפואי לא הצליח להציל את העובר שהיה ברחם האם. אב המשפחה יניב למד בישיבת אלון מורה, שם התגורר עם אשתו זמן קצר לאחר נישואיהם. לאחר מכן עברו לרחובות ולפני מספר ימים עברו עם ילדיהם ליישוב ברוכין שבשומרון.

בהתנגשות בין מכונית פלסטינית למכונית הישראלית נהרגו גם שני צעירים פלסטינים כבני 20, תושבי הכפר שוקבא שסמוך למקום התאונה. חקירת המשטרה מלמדת שהמכונית הפלסטינית עשתה פניית פרסה אסורה בקטע כביש המסומן בקו הפרדה רצוף. עוד עולה כי היא הייתה מיועדת לפירוק ולא עברה מבחן רישוי.