מגיש CNN כריס קואומו
צילום: רויטרס

אחרי שהושעה: המגיש כריס קואומו פוטר מ-CNN

השבוע נחשף כי המגיש האמריקני, אחיו של מושל ניו יורק אנדרו קואומו, סייע לו לאחר שהואשם בהטרדה מינית
אלון פרוכטר
05 בדצמבר 2021
03:53

רשת החדשות האמריקנית CNN הודיעה הלילה (ראשון) כי פיטרה את מגיש החדשות כריס קואומו, אחיו של מושל ניו יורק שהואשם בשורה של הטרדות מיניות. בשבוע האחרון נחשף כי קואומו סייע לאחיו בעקבות ההאשמות. רשת החדשות הודיעה כי שכרה את שירותיו של משרד עורכי דין חיצוני לבדוק באיזה אופן סייע קואומו לאחיו ובעקבות הבדיקה - החליטה לפטרו באופן מיידי. למרות שפוטר, הבדיקה בעניינו של המגיש, תימשך כסדרה, כך מסרה הרשת בהודעתה על פיטוריו.

ממצאי החקירה של מושל ניו יורק לשעבר, מלמדים כי אחיו הפעיל את קשריו בתקשורת כדי לגלות אם יש נשים נוספות שמתכוונות להתלונן נגד אחיו. בחודש אוגוסט האחרון, דווקא הכחיש מגיש החדשות את האשמות אלה. "אני לא יועץ, אני אח, לא הייתי בשליטה על דבר. הייתי שם כדי להקשיב ולסייע", אמר באותה תקופה. קואומו התייחס לפיטוריו בהודעה שפרסם הלילה וכתב: "לא כך רציתי שתסתיים תקופתי ב-CNN וכבר אמרתי מדוע וכיצד עזרתי לאחי. אז תנו להגיד כמה מאכזבת ההחלטה בעיני". 

קואומו, בן 51, שימש מגיש בכיר ברשת סי-אן-אן מאז פברואר 2013. מאז 2017 הוא מגיש את התוכנית "קואומו פריים-טיים". קודם לכן שימש קואומו כתב ומגיש ברשתות פוקס ניוז ואיי-בי-סי. בחודש ספטמבר האחרון האשימה את קואומו מפיקה בשם שלי רוס בטור שפרסמה בניו יורק טיימס, כי הטריד אותה מינית בשנת 2005. בתגובה לדברים מסר בהצהרה שפרסם לפיה: "כפי ששלי יודעת, היחסים בינינו לא היו מיניים. התנצלתי בפניה אז והתכוונתי לכך".

בחודש אוגוסט האחרון הודיע מושל ניו יורק לשעבר אנדרו קואומו כי הוא מתפטר מתפקידו, ברקע החשדות נגדו בנוגע להטרדה מינית. "אני לוקח אחריות מלאה על המעשים שלי. הייתי קרוב מדי לעובדים שלי וחוש ההומור שלי יכול להיות לא מתחשב", מסר בהודעתו. בדוח שפרסמה שבוע קודם לכן התובעת הכללית, ציינה כי קואומו הטריד נשים רבות "ויצר סביבת עבודה רעילה, מלאה בפחד וחרדה".