-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

איחלתי לחייל בהצלחה: כך ייראה גיוס נובמבר 2021 בצה"ל

אלפי מתגייסים יפקדו את לשכות הגיוס במחזור שייתפרס על פני שבועיים, בשל הנחיות משרד הבריאות. בין אלפי החיילים החדשים יתגייסו גם 135 עולים חדשים
איתי בלומנטל
05 בדצמבר 2021
06:30

היום (ראשון) יחל מחזור גויס נובמבר 2021 ליחידות הקרביות בצה"ל, במסגרתו יפקדו את לשכת הגיוס אלפי מתגייסים ומתגייסות חדשים שיחלו את שירותם הצבאי. מחזור הגיוס הנוכחי יתפרס על פני מספר ימים ויימשך עד ה-19 בדצמבר, בעקבות הנחיות משרד הבריאות והתפשטות זן האומיקרון.

מחזור הגיוס הנוכחי מורכב מ-62% גברים ו-38% נשים.  בין אלפי החיילים החדשים יתגייסו גם 135 עולים חדשים וותיקים מארה"ב, אתיופיה, רוסיה אוקראינה וצרפת ומדינות נוספות בהן מתגייס אחד בלבד במחזור הנוכחי: אירלנד, ארמניה, בוליביה, גוואטמלה, טג'יקיסטן, יוון, ליטא, נורבגיה, נפאל, סין, סינגפור, פולין, רפובליקת בנין, פיליפינים וקובה. בלשכת הגיוס בתל השומר יגויסו 37% מהחיילים החדשים, בחיפה 19%, בירושלים 19%, בבאר שבע 16% וטבריה 8%.

מדובר צה"ל נמסר כי "השירות הקרבי הוא מקור עוצמתו של צה"ל. ללוחמים וללוחמות תפקיד מפתח בהגנה על ביטחון ישראל, ותרומתם הכרחית, חשובה וראויה להערכה. לכלל המתגייסות והמתגייסים ניתנת האפשרות לשרת בשירות משמעותי, וזאת בהתאם לנתוניהם האישיים וליכולות אותם הפגינו בהליך גיוסם לצה"ל".