בני משפחת מעודד

"לא רבים מאיתנו ישנו אחרי המקרה הקיצוני הזה"

ד"ר יורם קליין ופרופ' ליאוניד אילדמן בריאיון לכאן רשת ב על מצבם של בני הזוג הודיה ויניב מעודד, המוסיף להיות קשה יומיים אחרי התאונה הקטלנית בבנימין
בחצי היום
05 בדצמבר 2021
14:19

התאונה בבנימין: מצבם של בני הזוג הודיה ויניב מעודד מהישוב ברוכין שבשומרון, שאיבדו את ילדיהם בתאונה שלשום בצומת עופרים, מוסיף להיות גם היום (ראשון) קשה מאוד. הודיה המאושפזת במרכז הרפואי שיבא בתל השומר נותחה כבר שלוש פעמים ונאבקת על חייה. בעלה יניב, מאושפז בבית החולים בילינסון בפתח תקווה כשגם הוא עדיין מורדם ומונשם.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

ד"ר יורם קליין, מנהל יחידת הטראומה וכירורגיה קריטית במרכז הרפואי שיבא, סיפר לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב על המאבק על חייה של הודיה: "היא סובלת מפגיעה רב מערכתית קשה ביותר, היא הייתה בשבוע מתקדם מאוד של ההיריון. היא הגיעה בהכרה מעורפלת בעקבות חבלת ראש ואובדן מאסיבי של דם ולקחנו אותה מייד לחדר ניתוח כדי להשתלט על הדימום. היא מורדמת ומונשמת לעוד תקופה לא מבוטלת".

לשאלה איך נערכים להודיע להודיה על כך שאיבדה את בתה הללי בת השש, את בנה טוב ראי בן השלוש ואת העובר שנשאה בביטנה, השיב ד"ר קליין בספקנות: "יש מערך שלם של עובדים סוציאליים ופסיכולוגים. כולנו נעבוד יחד. אני מקווה לרגע שזה יהיה רלוונטי אבל אני ממש לא בטוח שנגיע לרגע".

פרופ' ליאוניד אידלמן, מנהל מחלקת הרדמה בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, שם מאושפז יניב מעודד, סיפר בריאיון על מצבו של אב המשפחה: "יניב במצב קשה. הצלחנו לייצב את מצב הלב וכלי הדם אבל הוא לא נושם לבד והוא מורדם. הייתה תקווה שנוכל להתקדם היום, אבל ראינו שהוא עוד לא מסוגל לנשום. הוא עבר סדרת ניתוחים ויש לו פגיעות במערכות שונות בגוף. לא ברור אם הוא יודע שהוא איבד שלושה ילדים. הוא התקבל בהכרה אבל התחלנו לטפל בו מייד והוא נלקח לניתוח ולא ברור מה הוא יודע או מה יזכור כשיתעורר. ייקח לפחות כמה ימים עד אז. אנחנו רואים כל יום טרגדיות אבל יש טרגדיות כמו זאת שגורמות לאנשים להתרגש ביחד ולהתחבר לאירוע".

ד"ר קליין מהמרכז הרפואי שיבא ביקש להעביר בשיחה מסר נוסף בעקות התאונה: "תאונות הדרכים הן לא בעיה של תשתיות, אלא בעיה של התנהגות בריונית. זו אותה בריונות שגורמת לאנשים לירות בבתי חולים ולהתקיף צוותים. עד שלא  יעקרו את הבריונות הזו מהשורש נמשיך לראות דברים כאלה", אמר קליין.

הלילה הובאו למנוחות הללי וטוב ראי מעודד. אהובה ורפי מעודד, הוריו של יניב שנפצע קשה בתאונת הדרכים סיפרו לכאן חדשות כיצד קיבלו את הבשורה הקשה אמש. "בדרך כלל בכל יום שישי, במשך שנים, יניב מתקשר לאחל לנו שבת שלום", סיפר רפי. "הפעם הוא לא התקשר, אמרתי 'בטח זה כי הוא עבר דירה ביום רביעי אז הוא לחוץ'. בערב, בשעה שבע וחצי-שמונה בערב הגיע אלינו קצין המשטרה ובישר לנו את הבשורה המרה".