-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

עלה ל-21 מספר המאומתים בזן האומיקרון

חמישה נדבקו מחוזרים מדרום אפריקה וארה"ב • קיים חשד גבוה לעוד 21 מקרים • פרופ' זרקא לכאן רשת ב: ילד בלי בדיקה שלילית לא ייכנס לביה"ס ביומיים הראשונים
נוב ראובני
06 בדצמבר 2021
09:07
עודכן ב 16:36

משרד הבריאות עדכן היום (שני) כי עלה ל-21 מספר המאומתים בישראל לזן האומיקרון. חמישה נדבקו מחוזרים מדרום אפריקה וארצות הברית. עוד עדכנו במשרד הבריאות כי קיים חשד גבוה ל-21 מקרים נוספים.

ממונה הקורונה, הפרופסור סלמן זרקא, אמר הבוקר לכאן רשת ב: "ילד בלי תוצאת בדיקה שלילית לא יורשה להיכנס לבית הספר ביומיים הראשונים". פרופסור זרקא הוסיף בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן כי "בניגוד לפעמים הקודמות, ניתן יהיה לדווח גם בכתב וגם באפליקציה, כל העברת מידע לבית הספר תתאפשר. אני קורא להורים לשתף פעולה". 

האזינו לריאיון עם ממונה הקורונה, פרופ' סלמן זרקא, לכאן רשת ב

וברקע החשש מהתפשטות זן האומיקרון בישראל, ממונה הקורונה הודיע שבכוונת משרד החינוך להרחיב את מבצע החיסונים בבתי הספר. "אנחנו מאוד מוטרדים מהאומיקרון ורוצים להגדיל את זמינות החיסונים, לכן השבוע נתחיל להגיע לבתי הספר", הוא הסביר. "אנחנו מתכוונים להגיע ל-100 מוסדות בשבוע הבא, גם למקומות שבהם יש מחסור בחיסונים מבחינת קופות החולים". 

אתמול אובחנו בישראל ארבעה מקרים חדשים של נדבקים בזן החדש, והמספר הכללי של המאומתים לאומיקרון עלה ל-11. לרשימת הנדבקים נוספו שבים מצרפת, ארצות הברית ודרום אפריקה – כולם מחוסנים במנה שלישית. קיימים עוד 24 מקרים של חשד גבוה להידבקות בזן החדש של הקורונה, תוצאות הריצוף הגנטי שלהם טרם התקבלו.