נתב"ג
צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

הבידוד למחוסנים השבים ממדינות צהובות וכתומות יבוטל: התוכנית החדשה לחוזרים מחו"ל

מחר תתעדכן רשימת המדינות האדומות שצפויה להתרחב מעבר ליבשת אפריקה • מחצית מהנדבקים באומיקרון בישראל – מחוסנים • רוב המחוסנים שנדבקו או חשודים שנדבקו בווריאנט – לא סובלים מתסמינים • 500 אלף בדיקות שיעילות בזיהוי הזן יחולקו למעבדות הקורונה בארץ • תוכנית החיסונים בתוך בתי הספר תתחיל השבוע
שרון עידן, קטי דור וגילי כהן
06 בדצמבר 2021
20:11
עודכן ב 22:22

בהערכת מצב יומית שכינסו הערב (שני) ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ נדונה מדיניות הבדיקות והבידוד לשבים מחו"ל, שתאומץ עם סיום המגבלות הנוכחיות. להלן עיקרי המדיניות המתגבשת:

השבים ממדינות צהובות וכתומות שאינם מחוסנים יידרשו לבידוד של שבעה ימים ולשתי בדיקות PCR שליליות (ביום הראשון וביום השביעי).

לא מחוסנים ששבים ממדינה אדומה יידרשו לבידוד במלונית על חשבון המבודד עד לקבלת תשובת PCR ראשונה: אם התשובה היא שלילית, יאושר השימוש ב'הסכמון' וניתן יהיה להשלים בידוד ביתי של שבעה ימים, שסיומו מותנה בבדיקת PCR שלילית.


מחוסנים השבים ממדינות צהובות יידרשו לבדיקת PCR ביום הראשון ובידוד ביתי של 24 שעות (כפי שהיה קיים עד כה). מחוסנים השבים ממדינות כתומות יידרשו לבדיקות PCR שליליות ביום הראשון וביום השלישי. חובת הבידוד תשוב להיות ל-24 שעות או עד לקבלת תוצאת הבדיקה הראשונה, לפי המוקדם.

מחוסנים השבים ממדינות אדומות יידרשו לבדיקות PCR שליליות ביום הראשון וביום השביעי ובידוד ביתי של שבעה ימים. כמו כן, לכאן חדשות נודע כי מחר תתעדכן רשימת המדינות הצהובות, הכתומות והאדומות. רשימת המדינות האדומות צפויה להתרחב מעבר ליבשת אפריקה.

מחצית מהמאומתים באומיקרון - מחוסנים

מחצית מהמאומתים או מהחשודים בארץ שנדבקו באומיקרון – מחוסנים, כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. רוב המחוסנים שנדבקו או חשודים שנדבקו בווריאנט לא סובלים מתסמינים. כמו כן, 500 אלף בדיקות שיעילות בזיהוי הזן הדרום אפריקני יחולקו לכל מעבדות הקורונה בארץ.

משרד הבריאות עדכן מוקדם יותר כי עלה ל-21 מספר המאומתים בישראל לזן האומיקרון. חמישה נדבקו מחוזרים מדרום אפריקה וארצות הברית. עוד עדכנו במשרד הבריאות כי קיים חשד גבוה ל-21 מקרים נוספים.

עוד פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11 כי תוכנית החיסונים בתוך בתי הספר תתחיל השבוע, עם חזרת הילדים למערכת החינוך. במסגרת התוכנית, המכונה "יישוב מחוסן", יתקיימו ימי חיסון במתכונת של הפנינג - גם בבתי הספר וגם במרכזים קהילתיים, כדי להעלות את שיעור המתחסנים ברשויות מקומיות שנבחרו להשתתף בפיילוט.


ראש הממשלה נפתלי בנט מקדם את היוזמה הזו, ושרת החינוך יפעת שאשא ביטון תומכת אף היא במהלך. מדובר בערים רמת גן, אור יהודה, רחובות, ראש העין, פתח תקווה, בית שאן, אשדוד, נתיבות, אשקלון, באר שבע, יישובי רמת הגולן, מעלות תרשיחא, ירוחם, בני ברק, חורה, באקה אל ערבייה, מע'אר, יפיע, ג'סר א זרקא, כפר קרע ומג'ד אל כרום.