השרים מתן כהנא ואיילת שקד
צילום: יונתן זינדל ויוסי זליגר, פלאש 90

עימותים בימינה: שקד דרשה לדחות את חוק הגיור, כהנא סירב

השרה טענה שמדובר בנושא רגיש, שר הדתות השיב שהוא לא יכול להפר את ההסכם עם ליברמן. בד בבד, שקד נפגשה לאחרונה עם ח"כים מיהדות התורה. בכיר בקואליציה: "היא הפכה לנציגת החרדים"
מיכאל שמש
07 בדצמבר 2021
22:57

בניגוד להסכמים הקואליציוניים: שרת הפנים איילת שקד ביקשה השבוע בדיון בממשלה לדחות בכמה חודשים את חוק הגיור של ישראל ביתנו – כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. בדיון שהתקיים בממשלה שקד התעמתה עם שר הדתות מתן כהנא וטענה שמדובר ב"נושא רגיש״ ושאין צורך לקדם אותו עכשיו. שר הדתות וחבר מפלגתה כהנא טען שיש לו סיכום חד משמעי בנושא מול שר האוצר אביגדור ליברמן ויש עתיד, שהוא לא יכול להפר. 

בד בבד, שקד נפגשה לאחרונה עם חברי הכנסת ישראל אייכלר ומאיר פורוש מיהדות התורה, למרות חרם האופוזיציה על הקואליציה. בכיר בקואליציה אמר לכאן חדשות: "שקד הפכה לנציגת החרדים בממשלה".

אתמול אמר השר ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו: "הנושא של גיור בידי רבני ערים הוא חלק מההסכם הקואליציוני. הסכמנו לדחות את זה לאחרי התקציב ולהמתין שלושה שבועות. שר הדתות מקדם מתווה רחב, אנחנו מדברים על משהו נקודתי ולא רוצים שהגיור בידי רבני ערים ייפול. בתום הזמן נקדם את הצעת החוק בלי קשר למתווה".