אילוסטרציה, אלימות במשפחה, אלימות כלפי נשים
צילום: גטי אימג'ס

חשד: מדריכה בהוסטל תקפה ואיימה על חוסה בת 16

המדריכה נחקרה במשטרה אך מוסיפה לעבוד במוסד. הנערה מסרבת לשוב למקום
דניאל אלעזר
08 בדצמבר 2021
22:25
עודכן ב 07:48

נערה בת 16 עם מוגבלות ששהתה בהוסטל בעיר מעלות שבצפון הארץ, התלוננה כי מדריכה סטרה לה ואיימה עליה: "את תהיי קרובה לתאיר ראדה״. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. האירוע התרחש, על פי החשד, לפני כשבועיים. הנערה סיפרה להוריה כי באחד הימים, המדריכה הכניסה אותה לחדר סגור, שאינו מרושת במצלמות אבטחה ושם תקפה ואיימה עליה.


הנערה דיווחה להוריה על המקרה. הם הגישו תלונה בתחנת שכונות במרחב יפתח בתל אביב והתלונה הועברה למשטרת מחוז צפון וחקירה בנושא נפתחה. ההורים פנו למנהל בהוסטל שאחראי על המדריכה ודיווחו לו על האירוע. הם ביקשו ממנו שישהה את עבודתה של המדריכה לפחות עד תום הבדיקה המשטרתית אולם המנהל סירב ואותה מדריכה המשיכה לעבוד כרגיל. הנערה, שהחליפה כבר כמה מסגרות בעבר, חזרה בינתיים לביתה ומסרבת לשוב להוסטל. המדריכה סיפרה בחקירתה במשטרה כי אותה חוסה השתוללה, והשתמשה נגדה בכוח סביר, וזאת לאחר שסירבה ללכת לישון בחדרה.

ממשרד הרווחה והביטחון החברתי נמסר בתגובה: ״מבדיקה מול המסגרת עולה כי לא נמצאו עדויות לאירוע המדובר הן בצילומי האבטחה והן מתחקור שנעשה. במידה ויתברר מידע אחר מחקירת המשטרה נפעל בהתאם״.