זירת הפיצוץ, אתמול
צילום: אי-פי

דיווחים סותרים לגבי הפיצוץ בלבנון, חמאס: לא התפוצץ נשק

יותר מ-12 שעות אחרי הפיצוץ במסגד במחנה פליטים בעיר צור, ועדיין אין דיווח רשמי לגבי מספר ההרוגים בתקרית. בארגון הטרור הפלסטיני הכחישו בתוקף שנשק שלהם אוחסן במקום: "דברים מפוברקים וחסרי בסיס"
עמרי חיים
11 בדצמבר 2021
13:30

יותר מ-12 שעות לאחר הפיצוץ בלבנון, וידיעות סותרות בנוגע למה שאירע במסגד בצור ממשיכות לצוף ברשתות. אתמול פורסמו דיווחים, ביניהם אחד מפי "גורם ביטחוני", שמנו לפחות 12 הרוגים. אולם הבוקר (שבת) כבר דווח שאין נפגעים, בזמן שברשתות החברתיות פורסמה תמונה של אדם שנטען שנהרג. 

סימן שאלה נוסף נוגע להמצאותו של נשק השייך לחמאס במסגד שהתפוצץ, נשק שיכול היה להעצים את עוצמת הפיצוץ והיקף ההרס. היום הכחישו בתוקף בחמאס את הדיווח הזה. "אנו מגנים את פרסום הדיווחים השקריים שליוו את התקרית, מה שדווח על נסיבות האירוע ומות עשרות במהלכו, הם דברים מפוברקים וחסרי בסיס", נכתב בהודעת הארגון. 

עוד נכתב בהודעת ארגון הטרור כי הפיצוץ אירע בשל קצר חשמלי במחסן ובו צינורות חמצן וגז המיועדים לחולי קורונה, כמו גם חומרי ניקוי וחומרים נוספים המיועדים למאבק במגפה: "האש התפשטה ופגעה בכמה נכסים, הנזקים היו מוגבלים...אנו מביעים את כאבנו על האירוע".

הפיצוץ אירע במחנה פליטים בעיר צור. עד היום, ארגונים פלסטינים כמו חמאס ופתח שולטים ביותר מעשרה מחנות פליטים ברחבי לבנון, שכוחות הביטחון הלבנונים נמנעים מכניסה אליהם.