המחאה בירושלים בערב
צילום: דוברות משטרה

מחאת אהוביה סנדק | יותר מ-20 מפגינים נעצרו

הכניסה לעיר מכביש 1 נחסמה; המשטרה השתמשה במכת"זיות נגד המפגינים. מוחים הבעירו צמיגים גם ברחוב כנפי נשרים וחסמו את מסילת הרכבת הקלה ברחוב הרצל בעיר • ראש העיר: "ביקשתי ממפקד המחוז להורות על הפסקת השימוש בבואש בתוך שכונות מגורים"
ורד פלמן
11 בדצמבר 2021
21:16
עודכן ב 00:03

מחאת אהוביה סנדק: מאות הפגינו הערב (שבת) בגשר המיתרים שבכניסה לירושלים. עשרות מהם ניסו לרדת לכביש באזור, אך הם נבלמו על ידי המשטרה. כוחות משטרה השתמשו במכת"זיות לפינוי המפגינים מהכביש בכניסה לעיר. יותר מ-20 מפגינים נעצרו בגין הפרות סדר, התפרעויות ותקיפת שוטר. בעקבות המחאה, נסגרה לתנועת כלי רכב הכניסה לעיר מכיוון כביש 1. 

ראש עיריית ירושלים משה ליאון יצא באופו חריג נגד השימוש המשטרתי בבואש לפיזור ההפגנות בעיר ופרסם הודעה: "ביקשתי ממפקד המחוז להורות על הפסקת השימוש בבואש בתוך שכונות מגורים. זו תגובה לא מידתית שלא מקובלת בשום מקום אחר בארץ מלבד ירושלים. השכונה סובלת מהריח כל השבוע, למרות ניקיונות העירייה, וזאת שבוע אחר שבוע. גם אם המפגינים מפרים את החוק, יש דרך לטפל בכך בלי לגרום נזקים חמורים לתושבי השכונה והאזור".

מוקד נוסף של המחאה היה ברחוב כנפי נשרים, שם מפגינים הציתו צמיגים. מתפרעים גם חסמו את מסילת הרכבת הקלה ברחוב הרצל בירושלים וניסו לשבש את תנועת הרכבות. גז פלפל רוסס לעבר שוטר במקום. לאחר כשעה הם פוזרו ותנועות הרכבות התחדשה. 

במחאות בעיר לפני כשבועיים נעצרו שלושה צעירים בחשד להפרות סדר ולתקיפת שוטרת. עשרות מפגינים חסמו את מסילת הרכבת הקלה במרכז ירושלים והפריעו לתנועת הרכבת. בהמשך הם יצאו לכיוון גשר המיתרים.